Preokret i pobjeda Bosne i Hercegovine na startu EP

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobjedom nad Mađarskom otvorili su nastup na Evropskom prvenstvu.

U prvom meču grupe B u Kelnu rezultat je bio 95:85 (17:23, 28:23, 28:17, 22:22) u korist "zmajeva", koji su fantastičnim drugim poluvremenom prelomili žilave Mađare.

To je bilo veoma važno za BiH, budući da su svi u "grupi smrti" unaprijed već "upisali" pobjede protiv Mađarske, pa bi eventualni kiks značajno ugrozio šanse u daljem toku takmičenja.

Upravo tako je krenuo meč, jer je Mađarska konstantno vodila od početka, pa tokom prve dve četvrtine, a Bosna i Hercegovina je tek početkom treće dionice došla do svoje igre.

Tada se u potpunosti razigrao Džanan Musa, a ispratio ga Džon Roberson, pa je BiH bila izuzetno efikasna.