Ilić briljirao u porazu Igokee

M. Z.

LjUBLjANA - Košarkaši Igokee m:tel upisali su poraz na gostovanju kod Cedevita Olimpije u 19. kolu ABA lige.

Ljubljančani su nadigrali Aleksandrovčane rezultatom 80:70, a pitanje pobjednika riješeno je već nakon uvodnih deset minuta. Taj period domaćini su dobili sa 34:13, a na poluvremenu su vodili sa 27 poena razlike, što gosti nisu mogli da dostignu u nastavku susreta već su samo ublažili poraz na kraju. Ponovo su igrači Igokee loše otvorili susret što ih je odvelo u deveti poraz ove sezone gdje imaju isti broj pobjeda. Razloge poraza mogu tražiti u očajnom šutu za tri poena odnosno pogođene samo četiri trojke iz 21 pokušaja kao i deset skokova manje u odnosu na rivala (39-29). Izabranici trenera Dragana Bajića i dalje su u igri za jedno mjesto u plej-ofu i u narednom kolu ugostiće Mornar.

Partiju karijere odigrao je Dalibor Ilić koji je ostvario dabl dabl učinak sa 29 poena i 11 skokova za indeks korisnosti 43, tako da će vjerovatno biti MVP ove runde. Osim njega jedini dvocifreni u poraženom timu bili su Marko Jošilo i Antabija Voler sa po deset poena. Kod domaćina Jaka Blažič ubacio je 13 poena.