Poraz Borca bez posljedica

G. S.

POSUŠJE - Fudbaleri Borca poraženi su na gostovanju kod Posušja rezultatom 0:3, u 33. kolu Premijer lige BiH.

Ovaj poraz nije imao posljedica po banjalučki tim koji je već ranije osigurao nastup u Evropi dok je sve bilo poznato i prije posljednjeg kola. Trener Banjalučana Tomislav Ivković izveo je kombinovani sastav, a sve je pošlo loše u 31. minutu kada se spetljao Goran Brkić koji se okliznuo, izgubio loptu i pri tom napravio penal kojeg je u gol pretvorio Josip Serdarušić. Brkić je zaradio crveni karton pa su gosti do kraja igrali sa deset igrača. Na 2:0 povisio je Dario Pavković u 42. minutu dok je konačnih 3:0 postavio Dario Krišto u 59. minutu.

Ostali rezultati:
Leotar - Tuzla siti 0:0,
Rudar Prijedor - Zrinjski 0:2,
Sloboda - Željezničar 1:1,
Velež - Sarajevo 3:0.
Široki Brijeg - Radnik (u toku).

Plasman: Zrinjski 84, Tuzla siti 57, Borac 54, Sarajevo 46, Velež 44, Željezničar 43, Široki Brijeg 38, Posušje 37, leotar 34, Sloboda 33, Radnik 26, Rudar Prijedor 26.