Počela nova sezona u “m:tel” Prvoj ligi Republike Srpske za rukometaše: Uspješan debi Banjalučana

Darko Dragičević

BANjALUKA - Pobjedu u debitantskom nastupu u elitnom društvu ostvarili su mladi igrači ORK BL koji su bili bolji od Drine 32:29, dok je aktuelni šampion ekipa Mladosti slavila na gostovanju u Bijeljini.

Junak meča u Banjaluci bio je Veljko Grahovac sa osam golova, a u timu iz Zvornika prvo ime bio je iskusni Sredo Vidaković sa šest pogodaka.

Trener ORK BL Bojan Unčanin prezadovoljan je pobjedom na startu koja će mnogo značiti za njegov mladi tim. Posebno jer je rival sredinom drugog dijela uspio da dođe i do izjednačenja.

- Imali smo šest golova razlike u prvom dijelu i pet na poluvremenu. Ovo su ozbiljne ekipe, seniorska konkurencija, a nama je ovo bila prva utakmica tako da se osjetio pad u prvom dijelu drugog poluvremena. Drina je zaigrala bolje u napadu, mi lošije u odbrani, malo je nedostajalo i snage i oni su došli do izjednačenja. Nismo mogli da nametnemo našu igru u tranziciji te lagane kontre i poluklontre kojima smo stekli prednost pa je došlo do izjednačenja. Ipak, promijenili smo odbranu digli intenzitet u odbrani i slavili u posljednjih 15 minuta što će nam puno značiti za nastavak lige - rekao je Unčanin.

Rukometaši Kozare iz Kozarske Dubice pobjedom su otvorili novu sezonu. Izabranici trenera Danka Pralice slavili su u gostima protiv Dervente s ubjedljivih 33:24 i samim ti­m najavili kandidaturu za osvajanje šampionske titule. Dubičane je do ovog trijumfa predvodio nezaustavljivi Danijel Stijović sa 10 golova, dva manje dao je Aleksej Petković. Na drugoj strani Goran Zemunović je postigao šest pogodaka, dok se pet puta u strijelce upisivao Dražen Milinković. Rezultati 1. kolo: Derventa - Kozara (KD) 24:33, Slavija - Kotor Varoš 22:21, ORK Kozara (G) - Višegrad 27:27, ORK BL - Drina 32:29, Bijeljina - Mladost 24:28, Sloga - ORK Borac odgođeno.

SLAVIJA 22 (12)

K. VAROŠ 21 (10)

Dvorana: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 150.

Sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj).

Sedmerci: Slavija 2(1), Kotor Varoš 4(3), isključenja: Slavija 4 minuta, Kotor Varoš 6 minuta.

SLAVIJA: Kovačević, Ostojić 1, Bozalo 1, Tešanović, Pavlović 5, Stanišić, Juhić, Došlo 6, Crnogorac, Moćić 7, Šešlija, Milutinović, Tatar, Beribaka 2, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

KOTOR VAROŠ: Đukić, Tepić, Gatić 5, R. Radić 6, Maksimović, B. Radić 3, Žarić 4, L. Jovićić 1, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA 24 (15)

KOZARA (KD) 33 (17)

Dvorana: Sportski centar u Derventi.

Gledalaca: 200.

Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Sedmerci: Derventa 5(5), Kozara 5 (4).

Isključenja: Derventa 10 minuta, Kozara (KD) 4 minuta, diskvalifikacija: Miloš Davidović (Derventa, 52. minut).

DERVENTA: Tolimir, Sibinčić 3, Šarenac 4, Zemunović 6, Milinković 5, N. Knežević 1, Davidović, Drinić, Kosić, Savić, Ramadanović 1, Šmulja 1, Živanić, Beganović, Ni. Knežević 3. Trener: Milorad Bjelošević.

KOZARA (KD): Kojanović, Tatić, Biga 4, Petković 8, Vuleta, Stijović 10, Milanković, Mitrović 5, Balaban 1, Arnautović 1, Sljepčević 1, Tubin 3, Škarić, Šekerac. Trener: Danko Pralica.