Partizan poražen u Ljubljani, Cedevita Olimpija slavila u neizvjesnom meču

Košarkaši Partizana doživjeli su šesti poraz u posljednjih sedam utakmica, pošto su Ljubljani u neizvjesnom meču izgubili od Cedevita Olimpije 77:74.

Kao i u nekoliko prethodnih sezona, slovenački i srpski tim odigrali su uzbudljiv  meč, u kojem, po pravilu, pobjedu odnosi Olimpija.

Iako nisu blistali, crno-bijeli su imali aktivan rezultat tokom većeg djela utakmice, imali čak i prednost na dva i po minuta do kraja, ali još jednom nisu uspjeli da meč uvedu u mirniju završnicu i dozvolili su protivniku da im "ukrade" pobjedu.

Uzaludno je Dante Egzum ubacio 24 poena, kada je promašio ključnu trojku i jedno bacanje u završnici meča. Pala je u vodu i odlična partija Joanisa Papapetrua, koji je ubacio 17 poena.

Crno-bijeli su veći dio utakmice odigrali toplo-hladno, naročito kada je igra u odbrani u pitanju. Domaći igrači uvijek su nekako nalazili put do koša, često uz dozu sreće.

Još jednom je potpuno razočarao kapiten crno-bijelih Kevin Panter, koji je za više od 20 minuta u igri ubacio samo 2 poena, uz šut iz igre 1/6 - premalo za igrača njegovog renomea.

U domaćem timu istakli su se Jogi Ferel sa 18, Dragić je dodao 13, a Džoš Adams 11, uz ključne poene u završnici meča.

Crno-beli su izgubili prvo mesto u takmičenju, pošto je Zvezda ostala jedini tim sa jednim porazom. Partizan je upisao drugi, koliko imaju i Cedevita Olimpija i FMP.

Ekipu Željka Obradovića očekuje duplo kolo u Evroligi, utakmice sa Asvelom i Efesom, dok će u regionalnom takmičenju naredni meč igrati protiv ekipe iz Železnika na domaćem terenu.

Kraj meča, pobeda Cedevita Olimpije nad Partizanom 77:74

40' Olimpija vodi 75:74

Mogao je Matijas Lesor da donese izjednačenje Partizanu sa linije za slobodna bacanja, ali je francuski centar samo jednom bio precizan.

Deset sekundi ostalo je do kraja - Olimpija ima pola koša prednosti i posed posle tajm-auta.

39' Olimpija vodi 75:72

Malo poena u poslednjoj deonici. Ferel pogađa polaganje i na minut i po pre kraja donosi svom timu tri poena prednosti.

Tajm-aut za Obradovića, posle čega će crno-bli imati napad.

35' Partizan vodi 70:68

Dobar početak poslednje deonice za crno-bele. Trojke su pogodili Anđušić, zatim i Papapetru, pa Partizan vodi na sredini poslednje četvrtine.

Tajm-aut za trenera domaćih Juricu Golemca.

Poslije tri četvrtine Olimpija vodi 63:61

I dalje vrlo izjednačen meč u Ljubljani, pred ulazak u odlučujućih 10 minuta domaći tim ima koš prednosti.

Muče se crno-beli, naročito u napadu, ali nekako održavaju egal sa raspoloženim protivnikom. Dosta nesporazuma u napadu Partizana, često nerezonski šutiraju crno-beli za tri poena, ali ima i pozitivnih stvari.

Egzum igra fantastičan meč, već je ubacio 23 poena, a trojke šutira 4/5. Papapetru je ostao na 14, Lesor ima 8.

U domaćoj ekipi Ferel ima 13, Alibegović 11, a Dragić 10 poena.

25' Domaći tim vodi 54:49

Čini se da crno-beli previše forsiraju šut za tri poena, dok na drugoj strani domaći igrači te šuteve pogađaju.

Alibegović je pogodio dve vezane trojke i Olimpija ponovo pokušava da se rezultatski odlepi - na sredini treće deonice ima pet poena prednosti.

21' Nastavljen je meč u Ljubljani

Poluvreme, izjednačeno je 43:43

Proradio je šut crno-belih za tri poena, što je donelo i vođstvo. Ipak, posle trojke Ferela, ekipe na veliki odmor odlaze sa nerešenim rezultatom.

Peti trojki ubacio je Partizan u drugoj deonici, a ekipu na terenu vuku Egzum (17 poena) i Papapetru (14 poena). Svoj doprinos dali su Anđušić sa 6, kao i Naneli i Lesor sa po 3 poena.

U ekipi Cedevita Olimpije najefikasniji su Dragić i Ferel sa po 10 poena.

Crno-beli imaju više izgubljenih lopti (7:4) i manje asistencija (11:7), ali i više skokova (14:12).

Veoma izjednačeno prvo poluvrijeme, o čemu najbolje svjedoči i rezultat.

15' Olimpija vodi 33:29

Ne uspjevaju crno-beli da sustignu prednost domaćeg tima, ona na sredini druge dionice iznosi četiri poena.

Pogodio je Naeneli trojku za Partizan, zatim i Anđušić, ali na drugoj strani to su neutralisali Dragić i Alibegović.

Nezadovoljan je Obradović i traži tajm-aut.

Cedevita vodi 23:19 poslije prve deonice

Čuva domaći tim prednost koju je preuzeo na sredini prve deonice. Papapetru je pogodio jedinu trojku za Partizan, na drugoj strani slovenački tim je ubacio tri.

Maksimalna prednost Partizana iznosila je pet poena, na početku meča, gostiju su imali sedam poena plusa u jednom trenutku.

Papapetru i Egzum imaju po sedam poena, u domaćem timu Ferel, Dragić i Murić ubacili su po 5.

Samo jednu asistenciju naptravili su crno-bijeli u prvih 10 minuta, nasuprot 7 domaćeg tima.

5' Domaći vode 10:8

Dobro je ušao Partizan u meč, Egzum ubacio prvih pet poena, ali se Cedevita vraća trojkama Dragića i Ferela.

Na sredini prve dionice domaći tim ima prednost 10:8.

Počeo je meč u Ljubljani

Startna petorka Partizana

Željko Obradović meč počinje sa sledećom petorkom: Egzum, Naneli, Trifunović, Ledej i Smailagić.

Za Cedevita Olimpiju počinju: Ferel, Adams, Jeremić, Alibegović i Omić.

Meč se igra u "Stožicama"

Derbi meč 10. kola igra se u dvorani "Stožice" u Ljubljani, a sudije su Uroš Nikolić, Mario Majkić i Dragan Porobić.

Crno-bijeli od 2018. nisu slavili kao gosti

Izuzetno dobar skor ima Cedevita Olimpija protiv Partizana na svom terenu u poslednjih nekoliko godina. Crno-bijeli su poslednji put u gostima slavili 2018. godine - 72:66.

Prošle sezone, slovenački tim je oba puta bio bolji od beogradskog - u Srbiji je bilo 96:89, dok je u Ljubljani domaćin trijumfovao 81:79.

Partizan na vrhu, Cedevita Olimpija na sedmom mjestu

Partizan deli prvo mjesto na tabeli ABA lige sa Crvenom zvezdom, sa skorom 8-1, dok je Cedevita Olimpija sedma sa jednim porazom više 6-2.