Orlići pobijedili vršnjake iz Hrvatske

Sputnik

Fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina pobijedila je Hrvatsku 3:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici.

Mladi fudbaleri sastali su se u Staroj pazovi i Orlići su ostvarili ubjedljiv trijumf protiv vršnjaka iz Hrvatske.

Srbiju su do pobjede predvodili Uroš Kabić, Vladimir Miletić i Samed Baždar.

Mrežu protivnika naši igrači načeli su u 22. minutu kada je Kabić koji rutinski savladao golmana Hrvatske.

Do kraja poluvremena nije bilo golova, ali je u 33. minutu viđena žustra rasprava u kojoj je najdeblji kraj izvukao Kabić dobivši žuti karton.

Utakmica je ubrzo nastavljena i na petnaestominutnu pauzu otišlo se sa rezultatom 1:0.

U nastavku prijateljskog susreta Srbija je postigla još dva gola. Igrao se 66. minut kada je Miletić udvostručio prednost, a konačan rezultat postavio je Baždar u četvrtom minutu nadoknade.

Orliće kasnije u toku mjeseca očekuju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a prvu utakmicu odigraće protiv Holandije 23. marta. U grupi su još Norveška i Ukrajina.