Omladinski rukometni klub "BL" pionirski prvak Republike Srpske

Srna

PRNjAVOR- Omladinski rukometni klub /ORK/ "BL" iz Banjaluke osvojio je danas titulu pionirskog prvaka Republike Srpske u kategoriji dječaka uzrasta 2011. godište.

Oni su u finalu završnog turnira u Prnjavoru bili bolji od ekipe RK "Bijeljina" rezultatom 22:11.

Jedan od trenera banjalučkog kluba Aleksandar Dodig rekao je za Srnu da je njegov klub opravdao očekivanja.

"Na turnir se plasiralo šest najboljih U12 klubova Republike Srpske, vidjeli smo dosta dobrih utakmica, ali je najvažnije da je sve proteklo u sportskoj atmosferi i fer takmičenju", rekao je Dodig.

Ekipa "Sloga Betole" Prnjavor u utakmici za treće mjesto pobijedila je ekipu "Leotara" iz Trebinja rezultatom 21:10.

Koordinator "Sloginih" omladinskih selekcija Mile Šljivić kaže da je ovo jedan od najvećih uspjeha kluba.

"Izuzetan rezultat naših dječaka. Osvajanjem trećeg mjesta prvi put izborili smo i plasman na finalni turnir za prvaka BiH", napomenuo je Šljivić za Srnu.

Trener prnjavorskog kluba Uglješa Glamočić istakao je da je bronzana medalja kruna rada omladinskih selekcija u toku proteklih godinu dana.

"Sam plasman u finalnu završnicu je veliki uspjeh za naš klub, a treće mjesto je samo potvrda dobrog rada", rekao je Glamočić.

Na finalnom pionirskom turniru za prvaka Republike Srpske u rukometu U12 učestvovali su još i rukometni klubovi "Kotor Varoš" i "Slavija" iz Istočnog Sarajeva.

Generalni pokrovitelj turnira je grad Prnjavor, a pehare i medalje obezbijedio je Rukometni savez Republike Srpske.