Omarska i Slavija podijelile bodove: Isključenje Popovića pomoglo domaćinu

D. P.

OMARSKA - U posljednjoj utakmici petog kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Omarske i Slavije igrali su neriješeno, 2:2, a poslije susreta više razloga za zadovoljstvo imaju u taboru domaćina, jer su se poslije minusa od dva gola uspjeli vratiti u meč i stići do boda.

Slavija je povela već u devetom minutu pogotkom Luke Asentića. Prvo je pogodio stativu, potom se lopta ponovo odbila do njega, a on je onda zatresao mrežu.  U 50. minutu Đorđe Avdalović je natrčao na odbijenu loptu i povisio na 2:0. U 56. minutu Omarska je preko Milana Vračara smanjila na 1:2, a prilikom te akcije fudbaler Slavije Goran Popović je zaradio drugi žuti karton i tako olakšao posao domaćinu. Sa igračem više na terenu izabranici Zlatka Jelisavca su do kraja susreta dominirali i u 76. minutu su preko Vračara stigli do izjednačenja.

- Veoma teška i zahtjevna utakmica na kojoj nismo očekivali ovoliko golova. Bilo je teško se vratiti iz rezultatskog minusa, ali smo uspjeli i na kraju moramo biti zadovoljni osvojenim bodom. Imali smo možda i nekoliko prilika da stignemo do pobjede, ali smatram da je ovo najrealniji rezultat - naglasio je pomoćni trener Omarske Anando Krecelj.

Šef stručnog štaba Slavije Bojan Regoje je istakao da je njegova ekipa kontrolisala susret sve do isključenja Popovića.

- Poslije toga se nismo ništa pitali i spasavali smo živu glavu na terenu. Iako smo imali prednost od dva gola razlike, moram da budem zadovoljan i sa bodom - rekao je  Regoje.

SLAVIJA 2 (1)

Strijelci: 0:1 Asentić u 9, 0:2 Avdalović u 50, 1:2 Vračar u 56, 2:2 Vračar u 76. minutu.

Stadion: Omarske u Omarskoj.

Gledalaca: 700.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Rastoka, Zdjelar, D. Romanić (Omarska), Kaljić, Tomić, Popović, Beširević, Avdalović (Slavija).

Crveni karton: Goran Popović (Slavija) u 57. minutu.

Igrač utakmice: Milan Vračar (Omarska) 7,5.

OMARSKA: Jokić 6,5, Zdjelar 6,5 (od 89. minuta Lajić -), B. Romanić 6,5, Rastoka 7 (od 89. minuta Šunić -), Panić 6,5, Grahovac 6,5, Anđić 6,5, Stojnić 6,5, D. Romanić 6,5, Gavranović 6,5 (od 46. minuta Jaćimović 7), Vračar 7,5. Trener: Zlatko Jelisavac.

SLAVIJA: Nedžibović 6,5, Đerić 6,5, Beširević 6,5, Popović 5, Avdalović 7 (od 71. minuta Stojanović -), Kaljić 6,5, Mandić 6,5, Asentić 7 (od 46. minuta Bogučanin 6,5), Erić 6,5, Arbinja 7 (od 86. minuta Mišović -), Tomić 6,5 (od 74. minuta Dabić -). Trener: Bojan Regoje.