Oklahoma i Pokuševski zaustavili Dončića i Dalas

GS

OKLAHOMA - Ekipa Oklahoma siti Tandera pričinila je veliko iznenađenje pobjedom nad Dalas Maveriksima 117:111 poslije produžetka. Mlada i neiskusna ekipa Oklahome je uspjela da se vrati sa zaostatka od 16 poena na sredini posljednje četvrtine i izbori produžetak, potom i pobjedu.

Tanderima imponuje i to što su slavili uprkos tripl dablu Luke Dončića od 31 poen, 16 skokova i 10 asistencija. Parirao mu je na drugoj strani Šej Gildžes-Aleksander sa 38 poena i devet asistencija, prenosi RTS.

Kod Mavsa su dvocifreni bili još Spendžes Dinvidi sa 20 poena, Dvajt Pauel i Dorijan Fini-Smit sa 13, te Kristijan Vud sa 11 poena.

Među raspoloženima u pobjedničkom sastavu bili su i Lu Dort sa 16, Daruijus Bejzli i Ajzea Džo sa 15 poena, Džejlen Vilijams je dao 13 poena. Aleksej Pokuševski je kao član startne doprinio sa četiri poena, četiri skoka i tri asistencije za 24 minuta na parketu.

Oklahoma u narednom meču 2. novembra dočekuje Orlando, pa igra protiv Denvera, dok Dalas takođe par dana ranije dočekuje tim sa Floride, pa slijedi meč sa Jutom.

Nikola Jović nije kročio na parket u porazu Majami Hita od Sakramento Kingsa 119:113. Domaćini u glavnom gradu Kalifornije su lako savladali tim jači na papiru. Plijenili su Kevin Herter sa 27 i ruki Kigan Mari sa 22 poena kod Kingsa. Tajler Hiro sa 34 poena je predvodio Majami, slijedio ga je Bem Adebajo sa 23 poena.