OKI Banjaluka slavila u gradskom derbiju

Darko D.

U sklopu Prvenstava Republike Srpske u sjedećoj odbojci OKI "Banjaluka" je savladala gradskog rivala IOK Borac sa 3:2 u setovima.

U Odbojkaši Banjaluke su odlično otvorili utakmicu, poveli sa 2:0 u setovima, kontrolisali treći set, ali je Borac uspio da se vrati u utakmicu i izjednači na 2:2.

U petom, odlučujućem setu Banjaluka je "dodala" gas i ostvarila novu pobjedu, te suvereno drži prvu poziciju na prvenstvenoj tabeli. - Dobro smo odigrali u većem dijelu utakmice.

Rival nam nije mogao parirati ni u jednom elementu i pored pojačanja koje su doveli iz FBIH. Pad u trećem setu nam nije trebao, ali smo se vratili kad je bilo najvažnije - rekao je Aleksandar Đurić, tehničar Banjaluke.

Slijede nova iskušenja - Okrećemo se finalnom turniru Kupa Republike Srpske, koji se igra u Banjaluci sljedeći vikend. Pokušaćemo do tada, da iskorigujemo greške koje smo danas napravili u jednom dijelu meča i da još popravimo svoju igru - rekao je trener Draško Madžar.