Odigrano samo devet od 16 drugoligaških utakmica: Laktaši nastavili po jesenjem receptu

BANjALUKA - Jesenji šampion Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, Laktaši na startu proljećne poluetape rutinski je stigao do ubjedljive pobjede protiv Poleta 1926 iz Broda od 3:0.

Poslije prvih 45 minuta Laktašani su vodili sa 2:0 golovima kapitena Branka Kelemana u 24. i Stefana Milojevića u 28. minutu. U nastavku susreta izabranici trenera Miljana Bajića igrali su mudro, taman onoliko koliko im je bilo potrebno da stignu do nove, 15. prvenstvene pobjede, a konačan rezultat u 61. minutu postavio je Nikola Babić. Poslije ove pobjede Laktašani su povećali bodovnu prednost u odnosu na Slobodu iz Mrkonjić Grada, koja nije odigrala meč u Čečavi protiv Ukrine zbog loših vremenskih uslova.

Inače, u ovom kolu zbog pomalo neočekivanih snježnih padavina odgođeno je čak sedam utakmica (tri u grupi zapad i četiri u grupi istok), a termin njihovog odigravanja biće naknadno određen.

Srbačka Sloga je poslije velike borbe stigla do vrijedne pobjede nad banjalučkim BSK-om, a junak domaće ekipe bio je dvostruki strijelac Predrag Pralica. “Romantičari” su u ovom susretu sigurno mogli i bolje proći, jer u 77. minutu Đorđe Šakotić, kod rezultata 1:1, nije iskoristio penal.

Velika drama odvijala se i u Šipovu, gdje je Gorica savladala Proleter iz Teslića sa 2:1. Više od 350 gledalaca već se pomirilo sa neriješenim rezultatom, ali tako nije mislio Branko Peno, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao drugi pogodak u ovom susretu i svom timu donio cijeli plijen.

U grupi istok Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova pobjedonosni niz, koji ih vodi ka prvoligaškom društvu, nastavila je u Nevesinju, gdje je savladala domaći Velež sa 3:1. Nikola Mazić je u 59. minutu doveo goste do prednosti, ali je samo dva minuta kasnije Darko Repović izjednačio na 1:1. A onda je na scenu stupio veteran Mlađan Karaman i sa dva pogotka donio pobjedu Slogi 2, koja je tako zadržala devet bodova prednosti u odnosu na Famos. “Motoristi” su u ovom kolu na svom terenu preokretom u samom finišu susreta savladali Stakorinu sa 2:1 i tako nastavili da se nadaju da mogu stići jesenjeg prvaka iz Gornjeg Crnjelova.