Odbojkašice Srbije pobijedile Njemačku, približile se završnom turniru u Arlingtonu

Tanjug

SUVON- Odbojkašice Srbije pobijedile su danas selekciju Njemačke sa 3:1 (25:17, 23:25, 25:16 i 30:28) u drugom meču treće sedmice Lige nacija.

Srbija je predvođena Tijanom Bošković slomila otpor Njemačke za izuzetno važnu pobjedu vrijednu tri boda. Najbolja igračica svijeta je osvojila 39 poena uz procenat od 69 odsto uspješnosti.

Srbija je superiorno dobila prvi i treći set, u drugom je došlo do opuštanja u finišu, da bi potom prava snaga svjetskih prvakinja bila viđena u završnici četvrtog seta u kome su preokrenule rezultat i stigle do željenog cilja.

Dominikanska Republika će biti treći protivnik Srbiji u Suvonu sutra od 3.30 časova po našem vremenu.

Seniorke Srbije će četvrti meč odigrati protiv Bugarske u nedelju, 2. jula od 3.30 časova po našem vremenu.

Finalni turnir Lige nacija 2023. godine u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.