Odbojkaši Srbije pobijedili Češku za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Tanjug

BARI - Odbojkaši reprezentacije Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su danas u osmini finala savladali selekciju Češke sa 3:0 (25:21, 26:24, 25:21).

Izabranici Igora Kolakovića su potpuno zasluženo pobijedili Češku i obezbjedili su plasman u među osam najboljih ekipa u Evropi.

Srbija je za nijansu boje ušla u prvi set, ali joj je rival sve vrijeme bio za petama.

Ipak, kako se uvodni set odmicao, seniori Srbije su uspjeli da slome otpor rivala i u jednom trenutku stignu do šest poena prednosti (16:10).

Ova zaliha bila je i te kako dovoljna timu Igora Kolakovića u nastavku i Srbija je sa 25:21, povela sa 1:0.

Baš kao u prvom, i u durgom setu smo imali priliku da vidimo veliku borbu. Srbija je ovog puta tokom većeg dijela drugog perioda imala nekoliko poena prednosti, Češka je u završnici uspijela da poravna rezultat (21:21).

Nije to demoralisalo seniore Srbije, koju su u nastavku pokazali ogromnu želju da što prije dupliraju vođstvo, što ima je na kraju, sa 26:24 i pošlo za rukom.

Primjetna je bila želja srpskih odbojkaša da utakmicu završe u tri seta.

Poslije novog izjednačenog početka, Srbija je u trećem setu povela sa 14:12, pa sa 18:15 i 22:17, da bi sa 25:21, obezbjedila plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Srbija će odmeriti snage sa boljim iz duela Belgija - Poljska.