Nju Orleans bolji od San Antonija, Juta savladala Vašington

Košarkaši Nju Orleansa bili su bolji od San Antonija na gostujućem parketu 126:117, Juta je takođe na gostovanju savladala Vašington 120:112.

Pelikansi su se vratili na pobjednički kolosijek, prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza, ponajviše zahvaljujući prvoj četvrtini utakmice.

Bolje su otvorili meč i vrlo rano stekli prednost od 10 poena prednosti (12:2), da bi do kraja prve dionice stigli na 20 poena razlike 37:17.

Ostale tri četvrtine bile su ujednačene, ali su Pelikansi održavali rano stečenu prednost, s tim da su Sparsi u posljednjim minutima igre uspjeli da ublaže poraz.

Si Džej Mekolum odigrao je jednu od najboljih partija sezone. Postigao je 40 poena, a uz to ubilježio je devet asistencija i osam skokova.

Litvanac Jonas Valančijunas upisao je dabl-dabl učinak: 16 poena i 10 skokova.

U timu Sparsa istakli su se Džeremi Sočan sa 23 poena, devet skokova i šest asistencija. Tre Džon ubilježio je 19 poena.

Nju Orleans ima skor od 19 pobjeda i 12 poraza, a San Antonio ima 10 trijumfa i 21 poraz.

Košarkaši Jute, predvođeni Bizlijem i Klarksonom savladali su ekipu Vašingtona na gostovanju sa 120:112.

Bizli je meč završio sa 25, a Klarkson sa 23 poena, dok je Lauri Markanen dodao 21 poen.

Kolin Sekston se vratio nakon sedam propuštenih utakmica zbog povrede desne tetive i za 17 minuta na terenu postigao 18 poena.

Juta je imala i odličan procenat šuta za tri poena, od 35 pokušaja 16 puta su bili precizni sa linije za tri poena.

Bredli Bil je postigao 30, a Kajl Kuzma 21 poen za Vašington koji je poražen i 14. put u posljednjih 16 utakmica.

Juta sada ima 19 pobjeda i 16 poraza, dok je skor Vašingtona 12 pobeda i 21 poraz.