Ništa od medalje, repesaž koban za Žabićevu

Milan Zubović

PARIZ - Džudistkinja Milica Žabić stala je na korak od osvajanja druge medalje za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu. Ona je poražena u finalu repesaža od Francuskinje Romane Diko i tako ostala bez bronzanog odličja u kategoriji više od 78 kilograma.

Tridesetogodišnja Žabićeva drži 14. mjesto na svjetskoj rang listi i u prvoj borbi dana savladala je Italijanku Asiju Tavano iponom nakon 22 sekunde borbe, a zatim je u četvrtfinale prošla pobijedivši Idalis Ortis, takođe iponom, zbog tri žuta kartona Kubanki, odnosno crveni koji označava diskvalifikaciju.

U četvrtfinalu je izgubila od Izraelke Raz Herško. Prvi meč repesaža nije radila jer se njena protivnica u tom meču povukla zbog povrede koljena. Odlučujući meč za medalju izgubila je iponom nakon samo 33 sekunde pa je u suzama napustila tatami.