Neočekivani porazi vodećih ekipa u drugim ligama Srpske: Crni dan za lidere

BANjALUKA - Dan prije Vaskrsa bio je crni za lidere drugih fudbalskih liga Republike Srpske, jer su obje ekipe doživjele prvi poraz u prvenstvu i tok tek u 23. kolu.

U grupi zapad Laktaši su doživjeli prvi poraz na gostovanju kod Borca u Šamcu, gdje je domaćin slavio sa 4:2, a prvi neuspjeh u grupi istok desio se i fudbalerima Sloge 2, koji su izgubili od Glasinca 1936 u Sokocu sa 2:3.

Izabranici Miljana Bajića su u Šamac stigli kao veliki favoriti, međutim kada je domaćin poveo sa 4:1, gostima je prijetio i ubjedljiv poraz koji je donekle ublažio “rezervista” Uroš Stamenković. Laktaši su posljednji put prvenstveni meč izgubili prije više od godinu dana, kada su na domaćem terenu doživjeli debakl od Omarske – 1:5. Bilo je to 7. marta 2021. godine.

Drugoligaš iz Gornjeg Crnjelova se okliznuo u Sokocu, gdje je domaći Glasinac 1936 osvojio veoma važne bodove u borbi za opstanak. Činilo se da će lider lako doći do bodova, kada je preko Milivoja Lazića u finišu prvog dijela susreta došao do prednosti. Međutim, na početku drugog dijela sa dva gola najboljeg aktera susreta Neđe Šuke preokret, a prednosti Sokočana povisio je Aleksandar Pejanović. Do kraja susreta igrači Sloge 2 uspjeli su samo da ublaže poraz preko Cvijetina Pavića.

Junak kola bio je fudbaler Sloge iz Trna Dorian Kuruzović, koji je za 22 minuta postigao pet golova i vodio svoju ekipu do pobjede nad Poletom 1926 iz Broda od 5:1. Poslije prvih 45 minuta gosti su vodili sa 1:0, a u nastavku je postojao samo jedan tim, tačnije jedan fudbaler, Kuruzović. On je za šest minuta, od 61 do 66. postigao het-trik, da bi još pogađao u 73. i 82. minutu.

Vrijedne bodove u borbi za opstanak osvojili su fudbaleri BSK-a, koji su na “Čairama” savladali Čelinac pogocima Nemanje Janičić i Branka Trninića.