m:tel Prva liga Republike Srpske za rukometaše: Lider drži tron

D. D.

BANjALUKA - Rukometaši Višegrada HED došli su do novog trijumfa u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske. Izabranici trenera Željka Jaćimovića su u meču šestog kola savladali Kotor Varoš sa ubjedljivih 38:26 (19:14) i na taj način zadržali lidersku poziciju.

U redovima domaćina najefikasniji bio je Nikola Bečejac sa devet golova, po jedan manje dali su Đorđo Racković i Damjan Pecikoza. Kod gostiju iz Kotor Varoša najbolji utisak ostavio je sjajni Bojan Marković koji je ovaj okršaj završio sa deset postignutih pogodaka.

Rukometaši Drine stigli su do druge pobjede ove sezone pošto su u meču šestog kola savladali ekipu ORK Borac u Banjaluci rezultatom 38:26.

Najefikasniji u redovima Zvorničana su bili Markanović sa devet, te Bašić i Cerić sa po osam golova. Treba istaći i da je golman Drine Mulavdić imao 14 odbrana, dok je Kulić osam puta obranio svoju mrežu.

Rezultati šestog kola: Višegrad HED - Kotor Varoš 38:26, Bijeljina - Sloga 36:31, Derventa - Slavija 45:34, ORK Borac - Drina 26:38, Kozara (G) - ORK BL igraju 1. novembra, Mladost je slobodna.

***

VIŠEGRAD HED 38 (19)

KOTOR VAROŠ 26 (14)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), delegat: Bojan Jolić (Istočno Sarajevo), sedmerci: Višegrad HED 2 (1), Kotor Varoš 5 (3), isključenja: Višegrad HED 10 minuta, Kotor Varoš 2 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Racković, Šekarić 2, Tanasković, L. Racković 6, Bečejac 9, Bižić, Đ. Racković 8, G. Đurić, Bošković, D. Pecikoza 8, Grujičić 3, S. Đurić, I. Pecikoza 1, Bojović, M. Pecikoza 1. Trener: Željko Jaćimović.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 4, Marković 10, Trivunović 3, Tepić, Đukić 2. Radić 4, L. Jovičić 1, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

***

ORK BORAC 26 (11)

DRINA 38 (16)

Sportska dvorana “Centar” u Banjaluci, gledalaca: 50, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Čedomir Đukić (Prijedor), sedmerci: ORK Borac 9 (5), Drina 2 (2), isključenja: ORK Borac -, Drina 8 minuta.

ORK BORAC: Čavić 1, Vranješ, Đelić, Stajčić, Lolić, Unčanin 2, Štrbac, Bogdanić 12, Obradović 2, Manojlović, No. Petrović 2, Rožić 3, Brkić, D. Petrović 1, Ševa 3. Trener: Dositej Perić.

DRINA: Ložnjaković, Vukojčić 8, Cerić 5, Vidaković 1, Kulić, Popović, Erkić 1, V. Tomić 4, Bašić 8, Lugavić 2, Markanović 9, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

***

DERVENTA 45 (25)

SLAVIJA 34 (17)

Dvorana: KSC u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Mladen Dragičević (Doboj), sedmerci: Derventa 3 (2), Slavija 6 (3), isključenja: Derventa 4 minuta, Slavija 4 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 5, Sibinčić 1, Pećić 2, Milinković 3, Ne. Knežević 3, Davidović 4, Dragičević 5, Drinić, Blagojević 8, Pejaković, Topić, Šarenac 6, Savić 1, Ramadanović 1, Ni. Knežević 6. Trener: Milorad Bjelošević.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 5, Ostojić 4, Bozalo 5, Milutinović 2, Ždrale 4, Crnogorac, Moćić 6, Šešlija 2, Pavlović 6, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

***

BIJELjINA 36 (17)

SLOGA 31 (12)

Dvorana: sala Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Dario Gračanin (Doboj) i Armin Oručević (Bijeljina), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Bijeljina -, Sloga -, isključenja: Bijeljina 14 minuta, Sloga 6 minuta.

BIJELjINA: Janković, Žuža 1, Gavrić 1, Kapor 1, Stevanović 6, Marković, Milić, Mehmedović, Latinović 9, Lontoš 2, Ostojić, Matić, Živanović 6, Purić 5, Marinković 5, Vejnović. Trener: Slaven Lončar.

SLOGA: Pejaković 4, Peštić 5, Žunić 1, Zejnić, Mujčinović, Dolić, Leto 1, Šljivić, Vasić, Novak 1, Volaš, Bošković 1, Voloder 15, Lujić 3. Trener: Uglješa Glamočić.