m:tel Prva liga Republike Srpske za rukometaše, drugo kolo: Mladosti gradski derbi

Darko Dragičević

BANjALUKA - Rukometaši Mladosti slavili su u gradskom derbiju protiv ORK Borac (29:26) u utakmici drugog kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Tokom većeg dijela susreta izabranici trenera Danijela Božića bili su u vođstvu koje je iznosilo i šest golova razlike, 20:14. Ipak, domaći su smogli snage da se vrate u igru te su dva minuta prije kraja došli na gol zaostatka, 26:27. Više od toga nisu mogli i poslije 60 minuta viteške igre slavili su igrači Mladosti, u čijim redovima je Nemanja Bezbradica dao osam golova, dok je golman Damir Sopko imao devet odbrana. U timu ORK Borac istakao se Nikša Petrović sa 10 pogodaka, a čuvar mreže David Momić imao je 12 uspješnih intervencija.

- I prije utakmice smo znali da će biti teško jer je Borac ime koje u Banjaluci ima posebnu težinu, posebno kad igramo sa ovako poletnim momcima. Igrači su imali odlično zalaganje, ali kao trener moram da naglasim i loše stvari, a to su bile prevelike oscilalacije i padovi. Čestitam Borcu na vraćanju u meč, a mojim momcima na pobjedi. Krenuli smo sa dvije pobjede na gostovanjima i sad je vrijeme i za domaću pobjedu narednog vikenda - rekao je trener Mladosti Danijel Božić.

U timu Borca mogu biti zadovoljni karakterom ekipe koja se nije predavala protiv šampiona Republike Srpske, ali su mladost i neiskustvo došli do izražaja u finišu.

- Nama je ovo prva utakmica u sezoni. Ekipa je sastavljena od mladih momaka, a Mladost je iskusnija ekipa, što se osjetilo u finišu. Ipak, oni su šampioni koji samo zbog određenih uslova nisu igrali elitni rang. Naš mladi tim će nastaviti da stasava i igra sve bolje u šampionatu, posebno kad neki momci koji igraju za prvi tim, a imaju pravo nastupa za nas, ozdrave i priključe nam se. Bićemo mnogo konkurentniji - istakao je trener ORK Borac Dositej Perić.

Poslije remija na startu sezone u Gradišci sa Kozarom (27:27), rukometaši Višegrada HED slavili su pred svojim navijačima protiv ORK BL 32:22 uz 10 golova Siniše Dragičevića. Rezultati drugog kola: Višegrad HED - ORK BL 32:22, Drina - Slavija 34:32, ORK Borac - Mladost 26:29, Kozara (KD) - Kozara (G) 32:28, Derventa - Sloga 32:30, Kotor Varoš - Bijeljina 34:29.

MLADOST 29 (15)

Dvorana: “Borik”, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Predrag Dejanović (Prijedor), sedmerci: ORK Borac 5 (5), Mladost 5 (4), isključenja: ORK Borac 8 minuta, Mladost 12 minuta.

ORK BORAC: Vranješ, Ćelić, Ni. Petrović 10, Lolić, Unčanin 4, No. Petrović, Štrbac 4, Obradović, Bogdanić 5, Letić, Rožić 3, Čaušević, D. Petrović, Čavić, Momić, Ševa. Trener: Dositej Perić.

MLADOST: Janjuš 2, Šatara 1, Tešić 2, Glumičić 1, Prestaš 1, Kovačević 1, Bera, Krstajić 4, Vukalo, Dešić, Maksimović 3, Mišanović, Komnenović 1, Sopko, Bezbradica 8, Marinović 5. Trener: Danijel Božić.

***

KOZARA (KD) 32 (17)

KOZARA (G) 28 (15)

Dvorana: Gradska u Kozarskoj Dubici, gledalaca: 200, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola), sedmerci: Kozara (KD) 3 (3), Kozara (G) 6 (3), isključenja: Kozara (KD) 4 minuta, Kozara (G) 14 minuta.

KOZARA (KD): Kojanović, Miljuš, Biga 2, Petković 9, Vuleta, Stijović 10, Mitrović 2, Milanković, Balaban 3, Arnautović, Tubin 3, Sljepčević, Škarić 2, Maksimović, Tatić, Šekerac 1. Trener: Danko Pralica.

KOZARA (G): Adžić, Gavranović, Vojinović, Janković 6, Gogić, Petošević 1, Petković 2, Todorović, Bošković 1, Đurić 4, Matavulj 2, Stančić 5, Mijatović, Savić 7, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

***

DERVENTA 32 (13)

SLOGA 30 (12)

Dvoraca: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), sedmerci: Derventa 2 (2), Sloga 2 (2), isključenja: Derventa 14 minuta, Sloga 4 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Pećić, Sibinčić 2, Šarenac 14, Zemunović, Milinković 2, Ne. Knežević, Davidović 4, Drinić, Pejaković, Savić 2, Ramadanović, Šmulja 2, Živanić 2, Beganović, Ni. Knežević 4. Trener: Milorad Bjelošević.

SLOGA: Šljivić, Volaš 1, Pejaković 2, Leto 3, Žunić 2, Zejnić, Materić, Peštić 8, Dolić, Novak 1, Mičić, Bošković 1, Voloder 9, Lujić 3, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

***

DRINA 34 (20)

SLAVIJA 32 (16)

Dvorana: Rekreativno-sportski centar u Zvorniku, gledalaca: 150, sudije: Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), sedmerci: Drina 7 (5), Slavija 3 (3), isključenja: Drina 6 minuta, Slavija 14 minuta.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Vukojčić 3, Vidaković 2, Nedić, Popović 2, Banović, Erkić 1, Tomić 4, Bašić 4, Kikić 1, Luigavić 6, Markanović 10, Brčaninović 1, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

SLAVIJA: Kovačević 6, Milutinović 1, Bozalo, Stanišić 1, Došlo 6, Moćić 8, Šešlija, Tatar, Pavlović 10, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

***

VIŠEGRAD HED 32 (16)

ORK BL 22 (10)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 150, sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), sedmerci: Višegrad HED 3 (3), ORK BL 6 (1), isključenja: Višegrad HED 10 minuta, ORK BL 4 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić 1, G. Đurić 2, S. Đurić 4, Tanasković, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 6, D. Pecikoza 1, Bošković, Dragičević 10, D. Racković, Bojović 4, Mrvaljević 1, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

ORK BL: Simić 2, Miletić 3, Trivunović 6, Žmirić 2, Đukić, Vukmir, Zec, Petković 3, Stojanović, Ignjatić 4, Simanić, Grahovac 2, Vrhovac, Malbašić, Lolić. Trener: Bojan Unčanin.

***

KOTOR VAROŠ - BIJELjINA 34:29 (19:16)

Dvorana: SŠC “Nikola Tesla” u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Ivan i Marinko Anušić (Prijedor), sedmerci: Kotor Varoš 5 (4), Bijeljina 13 (11), isključenja: Kotor Varoš 10 minuta, Bijeljina 8 minuta.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 3, Marković 8, Raljić 4, Trivunović, Tepić, Gatić 2, Đukić, Kršić, Radić, Kerezović 8, Žarić 7, L. Jovičić 1, Pejaković, B. Jovičić 1, Petković. Trener: Damjan Tepić.

BIJELjINA: Janković, Žuža 3, Stevanović, Milić, Mehmedović, Ostojić, Gavrić, Lontoš 3, Živanović 7, Marinković 1, Purić 14, Pepić 1, Kapor. Trener: Slaven Lončar.