m:tel Prva liga: Kozara iznenadila jesenjeg šampiona

Darko Dragičević

Rukometaši Kozare priredili su veliko iznenađenje na otvaranju drugog dijela sezone u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Prvoligaš iz Gradiške pobijedio je u gostima jesenjeg šampiona Višegrad HED sa 32:29 i na taj način se uključio u borbi za titulu.

Poslije prvog poluvremena nije izgledalo da će se na kraju gosti radovati. Taj period je u potpunosti pripao domaćim igračima koji su na pauzu otišli sa sigurnim vođstvom, 19:15. Ipak, u nastavku susreta potpuno su na parketu dvorane u Višegradu dominirali rukometaši Kozare koji su na kraju, potpuno zasluženo, savladali favorizovanog rivala kojem je ovo bio prvi neuspjeh u tekućoj sezoni.

Bojan Grujičić sa šest golova bio je prvo ime u poraženom timu, dok su u pobjedničkom sastavu briljirali Jovan Janković koji je dao devet pogodaka i Srđan Savić koju je upisao jedan manje.

VIŠEGRAD HED – KOZARA (G) 29:32 (19:15)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 300, sudije: Janko Trnčić i Marko Džebo (Istočno Sarajevo), delegat: Bojan Jolić (Istočno Sarajevo), sedmerci: Višegrad HED 2(1), Kozara (G) 1(0), isključenja: Višegrad HED 8 minuta, Kozara (G) 2 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić, Grujičić 6, Đurić, Tanasković, Lojančić 2, Bižić, Đ. Racković 4, D. Pecikoza 4, Kos 4, I. Pecikoza, Dragičević 2, Markanović 2, D. Racković, L. Racković 1, Bojović 4. Trener: Željko Jaćimović.

KOZARA (G): Adžić, Stijović 5, Bošković 2, Đurić 5, Grujić, Janković 9, Gogić, Petošević 2, Gavranović 1, Savić 8, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

MLADOST – BIJELjINA 35:28 (20:12)

Dvorana: Borik, u Banjaluci, gledalaca: 150, sudije: Ivan Anušić i Marinko Anušić (Prijedor), delegat: Čedomir Đukić (Prijedor), sedmerci: Mladost 4(3), Bijeljina 7(6), isključenja: Mladost 4 minuta, Bijeljina 4 minuta.

MLADOST: Šatara 2, Tešić 5, Telen 2, Kovačević 2, Bera 1, Krstajić 2, Vukalo 1, Dešić, Maksimović 6, Kondić 4, Mišanović, Komnenović 3, Pejić, Sopko, Bezbradica 6, Marinović 1. Trener: Danijel Božić.

BIJELjINA: Žuža 5, Pepić, Kapor 1, Stevanović 4, Mehmedović, Latinović 8, Ostojić, Letić, Vejnović 4, Matić, Purić 3, Marinković 3. Trener: Slaven Lončar.

KOTOR VAROŠ – SLAVIJA 40:27 (18:13)

Dvorana: SŠC „Nikola Tesla“ u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Vladimir Barać (Gradipška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), deegat: Zoran Raca (Banjaluka), sedmerci: Kotor Varoš 4(4), Slavija 1(0), isključenja: Kotor Varoš 6 minuta, Slavija 2 minuta.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 3, B. Marković 13, Bojić 2, Trivunović 7, G. Marković, Đukić 1, Radić 4, Bajrić 5, Tepić 2, Kerezović 1, L. Jovičić, Pejaković 2, B. Jovičić, Petković, Brljić. Trener: Damjan Tepić.

SLAVIJA: Kovačević 5, Blagojević 5, Bozalo, Pavlović 1, Lazarević 1, Došlo, Sikima 2, Crnogorac, Moćić 5, Šešlija 2, Tatar 6, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

DRINA – ORK BL 29:26 (14:12)

Dvoraca: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 150, sudije: Dario Gračanin (Doboj) i Armin Oručević (Bijeljina), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Drina 7(5), ORK BL 2(2), isključenja: Drina 4 minuta, ORK BL 8 minuta.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Mijatović 1, Čamdžić 5, Vikadković 4, Bečić, Popović 2, Banović, Erkić, Tomić 1, Bašić 6, Mijatović, Lugavić 9, Mirković 1, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 2, Simić 6, Miletić 1, Trivunović 4, Žmirić 2, Đukić 1, Vukmir, Lolić 4, Petković 1, Grahovac 1, Vrhovac 3, Malbašić, M. Ignjatić 1. Trener: Bojan Unčanin.

SLOGA – ORK BORAC 25:28 (13:13)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Sloga 4(2), ORK Borac 2(1), isključenja: Sloga 8 minuta, ORK Borac 10 minuta.

SLOGA: Marić, Knežević 4, Žunić 4, Zejnić 2, Demonjić, Materić, Veljančić, Biber, Šljivić, Kovač, Vasić 2, Pejaković 6, Volaš, Simić 6, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

ORK BORAC: Vranješ, Đelić, Stojanović 4, Knezović 4, Lolić, Unčanin 1, Petrović 4, Čaušević 1, Štrbac 1, Obradović, Gračić 1, Rožić 4, Čavić 1, Momić, Ševa 7. Trener: Dositej Perić.