Mladost na iskustvo jača od ORK BL

D.D.

BANjALUKA - Poslije velike borbe derbi susret 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske zasluženo je pripao rukometašima Mladosti koji su dobili ORK BL 28:25.

Bila je ovo utakmica gradskih rivala u kojoj je bilo nekoliko rezultatskih preokreta. Tim trenera Danijela Božića je u 17. minutu vodio sa 9:6, da bi šest minuta kasnije ORK BL poveo sa 10:9. Sa preokretima nastavilo se i nakon toga, da bi Mladost na odmor otišla sa prednošću od 17:13, a u 41. minutu imali su 24:16.

A onda su se razigrali izabranici trenera Bojana Unčanina, na golu je briljirao Filip Ignjatić koji će meč okončati sa devet odbrana, i na tri minuta prije kraja bilo je 24:26. Imali su napad i priliku da smanje na samo gol zaostatka i da ovaj duel učine još neizvjesnijim. Međutim, Veljko Grahovac je pogriješio u predaji loptu, da bi u brzoj kontri Milan Marinović pogodio za 24:27 i već tada je bilo jasno da će cijeli plijen pripasti aktuelnim šampionima Republike Srpske.

Kod gostiju najefikasniji bio je Luka Telen sa pet pogodaka, kod domaćih istakao se Ivan Simić sa osam golova.

ORK BL – MLADOST 25:28 (13:17)

Dvorana: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: ORK BL 5(3), Mladost 3(2), isključenja: ORK BL 2 minuta, Mladost 4 minuta.

ORK BL: F. Ignjatić, Stupar 2, Simić 8, Miletić 1, Trivunović 4, Žmirić, Đukić 2, Vukmir, Zec, Petković, M. Ignjatić 3, Bogdanić, Grahovac, Vrhovac, Malbašić, Lolić 5. Trener: Bojan Unčanin.

MLADOST: Janjuš, Šatara 2, Tešić 4, Glumičić 2, Telen 5, Prestaš 1, Kovačević 4, Bera, Krstajić 1, Vukalo, Maksimović 2, Mišanović, Komnenović 1, Sopko, Bezbradica 3, Marinović 3. Trener: Danijel Božić.

ORK KOZARA – KOTOR VAROŠ 35:34 (15:17)

Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 100, sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: ORK Kozara 4(4), Kotor Varoš 2(1), isključenja: ORK Kozara 4 minuta, Kotor Varoš 10 minuta.

ORK KOZARA: Adžić, Stijović 5, Bošković, Vojinović, Stančić 4, Gvozden 12, Balaban, Janković 7, Gogić, Petošević 1, Petković 3, Todorović, Grujić, Gavranović, Mijatović 3, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

SLOGA BETOLE - VIŠEGRAD HED 24:29 (10:14)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Sloga BetOle 3(2), Višegrad HED 3(3), isključenja: Sloga BetOle 10 minuta, Višegrad HED 8 minuta.

SLOGA BETOLE: Marić, Mičić, Peštić, Zejnić, Dolić, Leto, Šljivić, Vasić 3, Novak 6, Volaš, Đurkić 3, Bošković, Voloder 10, Lujić, Veljančić 2, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić, Grujičić 3, G. Đurić, S. Đurić, Marić, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 10, D. Pecikoza 6, D. Racković, L. Racković 1, Bojović 6, Jaćimović, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

DERVENTA – DRINA 38:29 (18:12)

Dvorana: Sportska u Derventi, gledalaca: 100, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Derventa 3(2), Drina 6(4), isključenja: Derventa 6 minuta, Drina -.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 1, Sibinčić 4, Pećić, Milinković 8, Ne. Knežević 2, Dragičević 10, Drinić, Stanković, Blagojević 3, Pejaković, Topić, Šarenac 4, Savić 2, Ramadanović 1, Ni. Knežević 3. Trener: Milorad Bjelošević.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Vidaković 3, D. Bašić 1, Popović 3, Miljanić, Brčaninović 2, Banović, N. Bašić 5, Lugavić 2, Markanović 13. Mulavdić. Trener: Marko Govedarica.

SLAVIJA – BIJELjINA 30:34 (16:17)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: Slavija 5(3), Bijeljina 5(5), isključenja: Slavija 4 minuta, Bijeljina 12 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević, Ostojić 1, Blagojević 2, Bozalo 5, Pavlović 6, Došlo, Ždrale 5, Moćić 1, Šešlija, Lazarević 4, Beribaka 6, Todorović, Crnogorac. Trener: Borislav Mizdrak.

BIJELjINA: Janković, Žuža 4, L. Vejnović, Stevanović, Marković 4, Milić, Mehmedović, Latinović 8, Ostojić, Živanović 4, Purić 12, Marinković 2, J. Vejnović. Trener: Slaven Lončar.