Milan Savić veteranski prvak BiH u džudou

SRNA

MILIĆI- Predsjednik i trener Džudo kluba "Milići" Milan Savić osvojio je zlatnu medalju na drugom prvenstvu BiH za veterane koje je danas održano u Šipovu.

Drugo mjesto pripalo je Ameru Pekmezoviću iz sarajevske "Bosne", a treće je osvojio predstavnik Makedonije Sašo Dimovski.

Savić je Srni izjavio da je na takmičenju na kojem je učestvovalo oko 50 džudista iz BiH, Srbije, Hrvatske, Makedonije i Austrije, osvojio prvo mjesto u kategoriji "M-5" do 73 kilograma u kojoj su se takmičili predstavnici od 50 do 55 godina.

On je dodao da su borbe bile teške jer je riječ o iskusnim sportistima, nekadašnjim prvacima u džudou koji su sada u trenerskim vodama.

"Savladao sam u prvoj borbi Pekmezovića, bilo je teško, ali sam uspio, a u drugoj Dimovskog. Presrećan sam, trud i rad u proteklih 30 godina, koliko sam u svijetu džudoa isplatio se, vraćam se kući sa najsjajnijom medaljom", rekao je Savić.