Makedonci “šokirali” Italiju, sa Portugalcima za put u Katar

Tanjug

PALERMO - Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije priredila je senzaciju u polufinalu plej-ofa za plasman na Mundijal u Kataru pobjedom protiv Italije u Palermu 1:0.

Jedini gol postigao je Aleksandar Trajkovski u 90+2. minutu.

Četvorostruki svjetski šampioni i aktuelni prvaci Evrope Italijani propustiće drugi Mundijal zaredom, pošto se nisu plasirali ni prije četiri godine u Rusiju.

Makedonci će se za istorijski plasman u Katar morati da naprave još jedno čudo, u finalu protiv Portugala 29. marta, koji je večeras u Portu savladao Tursku 3:1.

Golove su postigli Otavio u 15, Diogo Žota u 42. i Mateus Njunješ u 90+4. minutu, dok je strijelac za Tursku bio Burak Jilmaz u 65. minutu.

Kapiten Turske bio je “tragičar meča” jer je promašio penal za izjednačenje u 85. minutu.

Istovremeno, Vels je savladao Austriju 2:1. Dva gola postigao je Geret Bejl u 25. i 51. minutu, a Ben Dejvis postigao je autogol u 64. minutu.

Meč Škotska - Ukrajina odložen je za jun, a Poljska je bez borbe “eliminisala” Rusiju.