Lider Druge lige, grupe zapad, neumoljiv protiv Jedinstva: Laktaši grabe ka eliti Srpske

BANjALUKA - Lider Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, Laktaši do 18. pobjede stigli su lakše nego što se očekivalo i sa tri gola u mreži ispratili su goste iz Žeravice.

Tako su izabranici trenera Miljana Bajića pobjedom nad Jedinstvom od 3:0 napravili još jedan korak ka povratku u prvoligaško društvo.

Domaćin je poveo u ranoj fazi utakmice, već u osmom minutu kada je dosuđen penal koji je u pogodak i vođstvo pretvorio Dragan Arežina. Taj rezultat važio je sve do 74. minuta kada je Borislav Đogić pogodio vlastitu mrežu i udvostručio prednost Laktašana. Konačan rezultat u šest minuta prije isteka regularnog vremena postavio je rezervista Dejan Banjac.

Fudbaleri Sloge iz Srpca sa 1:0 pobijedili su Goricu iz Šipova, a jedini pogodak na meču u finišu susreta, tačnije u 83. minutu postigao je Husejin Zukanović poslije lijepe akcije.

U grupi istok vodeća Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova savladala je Stakorinu iz Čajniča sa 4:0 i tako im se osvetila za remi u petom kolu i prve izgubljene bodove u ovom prvenstvu. Kod domaćih je briljirao Milivoje Lazić, koji je tri puta pogodio protivničku mrežu.

Prava goleada viđena je u Palama, gdje je domaća Romanija savladala Ilićku iz Brčkog sa 6:3. Kuriozitet ove utakmice je da su čak trojica fudbalera postigla po dva gola, Marko Maljukan i Borislav Cicović kod Romanije i Miloš Krsmanović kod Ilićke 01.