Leotar zaustavio Zrinjski u meču 14. kola Premijer lige BiH: Puletić odbranio Trebinje

G.S.

TREBINjE - Fudbaleri Leotara zaustavili su šampiona Zrinjskog na “Policama”. Požrtvovanom igrom izabranici Marka Maksimovića osvojili su bod protiv ekipe iz Mostara odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su poveli golom Nemanje Bilbije u 11. minutu na asistenciju Nike Jankovića. Bio je ovo 132 pogodak u šampionatima BiH kapitena Zrinjskog. Domaći su izjednačili fantastičnim golom Harisa Handžića iz slobodnog udarca. Sa 17 metara u 40. minutu, napadač Leotara je tukao u golmanov ugao i pogodio malu mrežu za kasnije će se ispostaviti konačnih 1:1. Junak utakmice ipak je čuvar mreže domaćih Dušan Puletić, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama sačuvao mrežu svog tima.

Fudbaleri Sloge u Modriči su savladali Sarajevo sa 1:0 golom “rezerviste” Milana Basraka u 74. minutu, a trener Dobojlija Zoran Ćurguz poslije susreta zahvaljivao se “svim Bogovima svijeta”.

- Izuzetno teška utakmica za nas poslije tri negativna rezultata. Spremali smo se za ovaj meč kao biti ili ne biti i tako smo ga i odigrali. I prije susreta bilo je jasno da ko postigne prvi gol sigurno ima veće šanse da pobijedi. Dali smo ga mi i znalački smo uspjeli sačuvati prednost do kraja utakmica. Svi Bogovi svijeta bili su uz nas kod šanse Ivana Ikića, nakon toga smo dali gol i pobijedili - rekao je Ćurguz.

Ostali rezultati i strijelci 14. kola: Borac - Posušje 2:1 (Piščević 90+3, Zakarić penal 90+4 - Boban 90), Tuzla siti - Igman 2:3 (Nukić 59, Kuzmanović 69 - Ramić 2, 44, 67), Velež - Sloboda 1:0 (Anđušić 70), Široki Brijeg - Željezničar 1:0 (Bagarić 61).

ZRINjSKI         1 (1)

Strijelci: 0:1 Bilbija u 11, 1:1 Handžić u 40. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju

Gledalaca: 1200

Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Puletić (Leotar), Bekić (Zrinjski).

Igrač utakmice: Dušan Puletić (Leotar) 8.

LEOTAR: Puletić 8, Milović 7, Uzelac 7,5, Čubrilo 7, Stojković 6,5 (od 69. minuta Georgiev -), Handžić 7,5, Aćimović 6,5 (od 61. minuta Todorović -), Đajić 6,5, Cmiljanović 6,5 (od 69. minuta Milić -), Čavić 6,5 (od 51. minuta Karić 6,5), Matković 6,5 (od 69. minuta Šušnjar -). Trener: Marko Maksimović.

ZRINjSKI: Čondrić 6,5, Barišić 6,5, Ćorluka 6,5 (od 74. minuta Gazeta -), Bekić 6,5, Ćuže 6 (od 46. minuta Malenkušić 6), Jakovljević 6,5, Sučić 6 (od 60. minuta Ilinković-), Stranput 6 (od 46. minuta Zlomislić 6), Janković 7, Tičinović 6 (od 60. minuta Sabljić -), Bilbija 7. Trener: Sergej Jakirović.

***

SLOGA (D)         1 (0)

SARAJEVO        0 (0)

Strijelac: 1:0 Basrak u 74. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 700.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Kujundžić, Zajić, Basrak, Popara (Sloga, Doboj), Mulahusejnović, Suljić, Varešanović, Trako (Sarajevo).

Crveni karton: pomoćni trener Mustafa Kodro (Sarajevo) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Milan Basrak (Sloga, Doboj) 7,5

SLOGA (DOBOJ): Đulčić 7, Zajić 7 (od 60. minuta Đorić 7), Popara 7, Milaković 7 (od 72. minuta Janković -), Krstovski 7 (od 60. minuta Basrak 7,5), Kujundžić 7 (od 60. minuta Dadić 7), Čolić 7, Stapić 7, Ristić 7, Milanović 7, Kulenović 7 (od 90+3. minuta Hasanbegović -). Trener: Zoran Ćurguz.

SARAJEVO: Šahinović 6,5, Trako 6, Čataković 6 (od 60. minuta Avramovski 6), Đokanović 6, Ahmetović 6 (od 60. minuta Mulahusejnović 6), Varešanović 6,5, Tomašević 6,5 (od 81. minuta Ramić -), Čirjak 6 (od 60. minuta Džafić 6), Ikić 6, Mustafić 6,5 (od 78. minuta Drobarov -), Suljić 6,5. Trener: Feđa Dudić.