Lekić i Šegelova najbolji na Borac TeleGrup mitingu

D.D.

BANjALUKA - Plivački klub Borac bio je sjajan organizator Međunarodnog plivačkog mitinga “Borac TeleGrup Grand Čelendž” koji je okupio 230 takmičara iz Austrije, Kanade, Kine, Hrvatske, Egipta, Estonije, Meksika, Slovenije, Rusije, Srbije, USA i BiH.

Po ukupnom broju osvojenih medalja najuspješniji su bili plivači Olimpije iz Ljubljane i domaćina Borca sa osvojene po 84 medalje. Olimpija je osvojila 38 zlatnih, dok su Borčevci osvojili 30 zlatnih medalja. Trećeplasirani su bili plivači Ribe takođe iz Ljubljane sa osvojene 43 medalje (15 zlatnih).

Za najuspješnije takmičare u muškoj kategoriji proglašeni su (zbir 4 isplivane discipline): Jovan Lekić (PK “22 april”, B. Luka) - apsolutna kategorija, Luka Janković (PK “Napredak”, Kruševac) - 17-18 godina  Bor Vran-Benković (PK “Branik”, Maribor) - 15-16 godina, Maj Krdžalić (PK “Riba”, Ljubljana) - 13-14 godina, Sergej Vlačo (PK “Delfin”, Laktaši) - 12 godina i ml.

Za najuspješnije takmičarke u ženskoj kategoriji proglašeni su (zbir 4 isplivane discipline): Janja Šegel (PK “Fužinar”, Ravne) - apsolutna kategorija, Iza Bricelj (PK “Olimpija”, Ljubljana) 15-16 godina,Lara Naglić (PK “Triglav”, Kranj) 13-14 godina, Manca Pogačar (PK “Triglav”, Kranj) 11-12 godina, Esma Dižić (PK “Aquafit”, Sarajevo) 10 godina i ml.

Najbolji plivač Borca, Adi Mešetović još jednom je pokazao da se nalazi u odličnoj formi pošto je u obje trke u kojima je nastupio, a to su 50m i 100m slobodno ostvario rezultate nadomak ličnih rekorda, te osvoji zlato (100m) i srebro (50m).