Lando Noris pobjednik trke za Veliku nagradu Holandije

Tanjug

AMSTERDAM - Vozač Meklarena Britanac Lando Noris pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Holandije na stazi Zandvort.

Noris je trijumfom u Holandiji stigao do druge pobjede u karijeri. Britanac je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke.

Drugo mjesto osvojio je aktuelni svjetski šampion u F1 Holanđanin Maks Ferstapen iz Red Bula sa 22,896 sekundi zaostatka za Norisom, dok je treći bio Šarl Lekler iz Ferarija, koji je za pobjednikom kasnio 25,439 sekundi.

Vozač Meklarena Oskar Pijastri zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Karlos Sainc iz Ferarija, a šestu poziciju osvojio je vozač Red Bula Serhio Perez.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel zauzeo je sedmo mjesto, a osmi je bio njegov timski kolega Luis Hamilton. Bodove su još osvojili Pjer Gasli iz Alpina i Fernando Alonso iz Aston Martina.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Ferstapen sa 295 bodova, dok je drugi Noris sa 225.

Naredna trka u šampionatu F1 biće vožena prvog septembra za VN Italije na stazi u Monci.