Lana Pudar osvojila osmo mjesto na EP u Beogradu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Beogradu u disciplini 100 metara delfin.

Sjajna Mostarka nije bila na razini predhodnih šampionata, u finalu je isplivala 59,01 , što je bilo 1.54 sekundi sporije od šampionke Ros Vanoterdijk iz Belgije. Srebro je pripalo Đorđiji Damasioti iz Grčke, a treće Sari Junevik.

Lana je juče u kvalifikacijama zauzela 11. mjesto, a u finale je stigla sa ukupno osmim vremenom u polufinalu (58.63). Rivalke Lani u finalu su bile: Ros Vanoterdijk, Sara Junevik, Đorđia Damasioti, Ana Ntountounaki, Helena Rosendal Bah, Amina Kajtaz i Paulina Peda.

Lanu već sutra očekuje nastup u disciplini 200 metafa delfin stilom. Kvalifikacije su od 10 sati i 15 minuta, polufinale u popodnevnim časovima, a finale u nedjelju.

Podsjetimo, Lana je 2021. godine godine u Rimu osvojila zlato na 200 m, a bronzu na 100 metafa delfin stilom, prenose Nezavisne.