Laktaši izvojevali veliku pobjedu u komšijskom derbiju u Trnu: Stamenković pogodio na rođendan

BANjALUKA - Fudbaleri Laktaša u komšijskom derbiju 19. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad slavili su na gostovanju u Trnu gdje su savladali Slogu sa 1:0.

Utakmica je protekla u burnoj atmosferi i pod velikim tenzijama, a na terenu se vodio pravi pravcati fudbalski rat. Viđeno je čak 11 žutih i tri crvena kartona, a sva tri pokazana su gostima. Krajem prvog poluvremena u svlačionicu je prije vremena morao kapiten Laktaša Dragan Šavija, dok su u 59. minutu na klupi “pocrvenjeli” rezervni fudbaler Branko Keleman i službeni predstavnik gostiju Miloš Metlar.

Jedini pogodak vrijedan tri boda postigao je rezervni napadač Laktaša Uroš Stamenković u 37. minutu i to baš na 29. rođendan.

Gostujući fudbaleri prije utakmice na sebi su imali majice sa natpisom “Zele uz tebe smo svi” i na taj način su pružili podršku saigraču Goranu Zeleniki, koji je nekoliko dana ranije imao porodičnu tragediju.

Važne bodove u derbiju začelja osvojili su fudbaleri banjalučkog BSK-a, koji su na “Čairama” savladali dobojski Željezničar sa 2:0 pogocima Branka Trninića u 43. i Vladana Gračanina iz penala u 68. minutu. Ovom pobjedom “romantičari” su pobjegli šest bodova pretposljednjoj Ukrini i imaju čak osam više od Dobojlija.

U grupi istok lider Sloga 2 iz Gornjeg Crnjelova je rutinski savladala Mladost na gostovanju sa 3:0. Poslije ovog poraza Rogatičani su preuzeli “fenjer”, dok je Sloga 2 još više odmakla Famosu iz Istočne Ilidže, koji je neočekivano kiksao na gostovanju kod Glasinca 1936 u Sokocu (0:3).