Laktaši deklasirali Alfa Modriču: Druga “sedmica” koštala odlaska

Darko Pašagić

LAKTAŠI - Fudbaleri Laktaša na svom terenu deklasirali su Alfa Modriču sa 7:0, a druga uzastopno primljena “sedmica” koštala je posla trenera Modričana Mitra Lukića.

Ovaj klub, koji se sada nalazi na posljednjoj poziciji, definitivno je potvrdio da je Lukić napustio klupu Alfa Modriče. Govorilo se i poslije sedam primljenih golova od Krupe da odlazi, ali je tada ostao, a predsjednik kluba Petar Jelić mu je ukazao puno povjerenje, uz ohrabrenje da nije njegova krivica. Ipak, sedam primljenih golova i u Laktašima bilo je previše, pa je uslijedio rastanak.

A povratnik u prvoligaško društvo i nekadašnji premijerligaš Laktaši nastavio je sa odličnim igrama i stigao do treće uzastopne pobjede, kojom se probio na peto mjesto na tabeli. Prvenac u dresu Laktaša postigao je mladi David Vuković, koji je u igru ušao u 60. minutu i nedugo potom se upisao u strijelce, postigavši šesti pogodak za četu Miljana Bajića.

- Očekivao sam mnogo više od protivnika, ali smo na kraju stigli do veoma lake i ubjedljive pobjede. Srećan sam zbog svog prvenca i ukazanog povjerenja, ali najbitnije je da smo pobijedili. Čestitam saigračima na odličnoj igri, kojom smo se probili u gornji dio tabele - naglasio je Vuković.

U narednom kolu Laktaši gostuju u Omarskoj kod istoimenog domaćina, kojem takođe ne cvjetaju ruže u ovom prvenstvu.

- Pozivam navijače da nas iduće nedjelje podrže u Omarskoj, kako bismo uspješno nastavili ovaj niz. Imamo priliku da i u tom meču dođemo do dobrog rezultata i tako se još više učvrstimo u gornjem dijelu tabele - dodao je Vuković.

5 golova: Marković, Škorić (Laktaši), Perović (Krupa),

4 gola: Božić (Podrinje, Janja), Došlo (Radnik), Kesić (Sloboda, NG), N. Mojović  (Sutjeska), Nuhanović (Krupa)...

***

FAMOS             1 (0)

ZVIJEZDA 09              0 (0)

Strijelac: 1:0 Blažić u 74. minutu.

Stadion: SRC “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 250.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Tešanović, Otović, Blažić (Famos), Đurić, Karvaljo, Milošević (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Danel Blažić (Famos) 7,5.

FAMOS: M. Terzić 7, Škrba 7, Bjeloš 7 (od 50. minuta Demirović -), Otović 7, Lalović 7 (od 59. minuta Kokot 7), Radović 7, Perović 7, Tešanović 7 (od 77. minuta Frganja -), Mičić 7 (od 77. minuta Minić -), Blažić 7,5, Marković 7. Trener: Vladimir Drinjak.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 6,5, Janjić 6,5 Đurić 6, Resić 6 (od 77. minuta Stjepanović -), Matić 6 (od 60. minuta Andrei 6), Mujagić 6 (od 60. minuta Orlandić 6), Milošević 6, Živanović 6 (od 77. minuta Janković -), Vidović 6,5, Tešić 6,5, Sekulović 6 (od 47. minuta Karvaljo). Trener: Dženan Hošić.

***

LAKTAŠI                 7 (4)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Bosančić u 11, 2:0 Škorić u 13, 3:0 Milojević u 38, 4:0 Škorić u 40, 5:0 Marković u 60, 6:0 Vuković u 67, 7:0 Amidžić u 84. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 300.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Ostojić, Keleman (Laktaši).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 8.

LAKTAŠI: Đ. Vuković -, Milić 7 (od 60. minuta Keleman -), Amidžić 7,5, Zelenika 7, Milojević 7,5 (od 60. minuta D. Vuković 7,5), Ostojić 7, Marković 7,5 (od 69. minuta Stamenković -), Škorić 8 (od 67. minuta Arežina -), Bosančić 7,5 (od 60. minuta Radetić -), Runić 7, Dojčinović 7. Trener: Miljan Bajić.

ALFA MODRIČA: Trišić 5, Pljevaljčić 5, Radić 5, Limić 5, Alizadeh 5, Kuljanin 5, Ninković 5, Simić 5 (od 72. minuta Janković -), Živković 5, El Gamarti 5 (od 72. minuta Sajar -), Nišizaki 5. Trener: Mitar Lukić.

***

SUTJESKA                 3 (1)

PODRINjE (J)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Mihajlović u 10, 2:0 Sekulić u 79, 3:0 Ristović iz penala u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Sudija: Marko Domazet (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Milutinović, Dačević, N. Mojović, Ristanović (Sutjeska), Račanović, Marković, predstavnik kluba Trnavac, Jahić, Božić (Podrinje, J).

Igrač utakmice: Bojan Mihajlović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 7, Ristanović 7, Radović 7 (od 65. minuta Rašević -), N. Mojović 7,5 (od 86. minuta Ristović -), Milutinović 7 (od 86. minuta O. Mojović -), Mihajlović 7,5, Obrenović 7, Pljevaljčić 7 (od 46. minuta Bonić 7), Danilović 7, Dačević 7 (od 72. minuta Sekulić 7,5), Ateljević 7. Trener: Miljan Radanović.

PODRINjE (JANjA): Šito 5,5, Račanović 5,5 (od 60. minuta Perković 5,5), Andrić 6, Bradarić 5,5, Jahić 6, Božić 5,5 (od 83. minuta Maksimović -), Alić 5,5 (od 60. minuta Savić 5,5), Pantić 5,5, Perić 5,5, Marković 5,5 (od 81. minuta Jovanović -), Ragipović 5,5. Trener: Ilija Simić.

***

DRINA (Z)                   4 (3)

ŽELjEZNIČAR ST   1 (1)

Strijelci: 1:0 Ćulum iz penala u 3, 2:0 Beatović u 10, 3:0 Šarčević u 23, 3:1 Jovandić u 27, 4:1 Šarčević u 63. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 200.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Mazić, Beatović, Alić  (Drina, Z), Jević, Kalabić, Đogić (Željezničar ST).

Igrač utakmice: Budimir Šarčević (Drina, Z) 8.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 7, Ćulum 7,5, Mazić 7, Sušić 7 (od 59. minuta Alić 7), Vasić 7, Milošević 7, Tvrdišić 7, Blagojević 7 (od 63. minuta Marković -), Stanišić 7, Beatović 7,5, Šarčević 8 (od 70. minuta Erić -). Trener: Miodrag Jevtić.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 5,5, Blanuša 5,5, Đogić 6, Kerezović 5,5, Šuput 5,5 (od 52. minuta Ivić 5,5), Jovandić 6,5, Janković 5,5, Kosta 5,5 (od 78. minuta Jagodić -), Kalabić 6, Stijaković 6, Jević 5,5. Trener: Asmir Avdukić.

***

RADNIK            3 (1)

SLOBODA (MG)         1 (0)

Strijelci: 1:0 D. Živković u 45, 2:0 Došlo u 56, 3:0 Jokić u 58, 3:1 Suljić u 66. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 500.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Došlo, Rašević, Vasić, trener Đurić, Lakić (Radnik).

Igrač utakmice: Dejan Živković (Radnik) 7,5.

RADNIK: Lakić 7, Maletić 7 (od 73. minuta Lošić -), D. Živković 7,5, Jokić 7,5, Došlo 7,5 (od 61. minuta Kovačević -), Vesić 7 (od 61. minuta Maksimović -), Vasić 7 (od 73. minuta Paranos -), Srećković 7, Rašević 7, Burazor 7 (od 80. minuta Kasalović -), Gavrić 7. Trener: Velibor Đurić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6, Danilović 6, M. Živković 6, Domuzin 6 (od 74. minuta Anđelić -), Zekanović 6, Đukanović 6 (od 85. minuta Pušić -), Mitrić 6, Vučković 6 (od 59. minuta Soldat 6), Erić 6 (od 85. minuta Hamzić -), Suljić 6,5, Koprivica 6. Trener: Darko Maletić.

***

TEKSTILAC             1 (0)

SLOBODA (NG) 1 (0)

Strijelci: 1:0 Bašić u 72, 1:1 Alić u 90+5.  minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 250.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Prljeta, Radić, Duspara, Hasikić, Marić, Reljić (Tekstilac), Račić, Saletović, Fontemaki (Sloboda, NG).

Crveni karton: Zlatko Duspara u 45. minutu.

Igrač utakmice: Srđan Bašić (Tekstilac) 7.

TEKSTILAC: Simić 7, Marić 6,5, Jolović 7, Kojić - (od 20. minuta Bašić 7), Prljeta 6,5, Duspara 5, Ćorić 6,5, Miljanović 6,5 (od 58. minuta Reljić 6,5), Radić 6,5, Ignjić 6,5 (od 58. minuta Đuričić 6,5), Zeljković 6,5 (od 84. minuta Kušljić -). Trener: Ognjen Koroman.

SLOBODA (NOVI GRAD):  Todorović 7, Dodig 6,5, Abrego 6,5, Samardžić 6,5, Krepaldi 6,5, Račić 6,5 (od 45. minuta Smajić 6,5), Tiro 6,5, Kesić 6,5, Fontemaki 6,5, Saletović 6,5, Alić 7. Trener: Darko Vojvodić.

***

KRUPA      6 (3)

OMARSKA         0 (0)

Strijelci: 1:0 Nuhanović u 10, 2:0 Mrzić u 13, 3:0 Perović u 16, 4:0 Raković u 73, 5:0 Nikodinović u 76, 6:0 Krneta u 90. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 7.

Žuti kartoni: Jaćimović, Zdjelar (Omarska).

Igrač utakmice: Srđan Mrzić (Krupa) 7,5.

KRUPA: Damjanović -, Redžić 7, Perović 7,5 (od 46. minuta Krneta 7,5), Babić 7 (od 65. minuta Raković 7,5), Đekić 7 (od 66. minuta Nikodinović 7,5), Mitrović 7, Mrzić 7,5, Nuhanović 7, Lelji 7 (od 75. minuta Bubić -), Petrović 7 (od 46. minuta Hadžić 7), Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.

OMARSKA: Jokić 5, Ratković 5 (od 74. minuta Stojnić -), Zdjelar 5 (od 70. minuta Da. Romanić -), B. Romanić 5, Rastoka 5, Anđić 5, Dr. Romanić 5, Jaćimović 5 (od 83. minuta Šunić -), Jovičić 5 (od 46. minuta Grahovac 5), Lajić 5, Vračar 5 (od 74. minuta Gavranović 5). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

KOZARA    0 (0)

SLAVIJA 3 (1)

Strijelci: 0:1 Dabić u 32, 0:2 Bogučanin u 70, 0:3 Mišović u 90+1. minutu.
Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 150

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Šćekić, Jandrić (Kozara), Mandić, Nedžibović (Slavija)

Igrač utakmice: Petar Dabić (Slavija) 7,5.

KOZARA: Modić 5,5, Šćekić 5,5, Glišić 6, Malbašić 5,5 (od 82. minuta Torlaković -), Govedarica 5,5 (od 75. minuta Blagojević -), Jandrić 6, Despotović 5,5, Šikanjić 5,5 (od 75. minuta Komlenić -), Maksimović 5,5, Raca 5,5 (od 26. minuta Đurić 6, od 82. minuta Matić -), Pepić 5,5. Trener: Saša Krupljanin.

SLAVIJA: Nedžibović 7, Dabić 7,5, Đerić 7, Popović 7, Stojanović 7, Arbinja 7 (od 65. minuta Bogučanin 7,5), Avdalović 7 (od 82. minuta Mišović -), Kaljić 7 (od 71. minuta Bjeloš -), Mandić 7, Asentić 7, Tomić 7. Trener: Bojan Regoje.

***

LjUBIĆ              0

RUDAR PRIJEDOR    0

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni:  trener Stanivuković, Džombić, Subić, Bosnić (Ljubić) Mršić, Kamenčić, Kovačević, Kojić (Rudar Prijedor).

Crveni kartoni: trener Milan Stanivuković (Ljubić) u 37. minutu, Duško Subić (Ljubić) u 85. minutu.

LjUBIĆ:  Mitrović 6, Radaković 6, Jagodić 6, Džombić 5,5 (od 85. minuta Jugović -), Milanović 5,5 (od 67. minuta Ćetojević -), A. Žižak 6 (od 85. minuta Javorac -), Subić 5, Bosnić 6, Čudić 5,5 (od 68. minuta Grahovac -), Vidović 6, Bobić 5,5. Trener: Milan Stanivuković.

RUDAR PRIJEDOR:  Orlando 6, Mršić 6, Servos 6, Pekija 6, Kovačević 5,5, Radaković 5,5, D. Bilbija 5,5 (od 46. minuta Keita 5,5), Kojić 5,5, Kamenčić 5,5 (od 78. minuta D. Marmat -), Mikić 5,5 (od 58. minuta Demonjić 5,5), Marić 6. Trener: Zoran Bujić.