Laktašani “razmontirali” Željezničar

Siniša Kotaraš

BANjALUKA - Lider na tabeli Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, ekipa Laktaša do nogu je potukla posljednjeplasirani tim Željezničara i ostvarila svoju najubjedljiviju pobjedu u istoriji, deklasiravši indisponirane goste iz Doboja sa čak 13:0.

Već na samom otvaranju utakmice Nikola Babić postigao je prvi od svoja tri pogotka, što je bio samo početak kanonade izabranika Miljana Bajića. Nakon drugog pogotka, koji je u šestom minutu postigao kapiten Davor Telić, igra Dobojlija se u potpunosti raspala i do kraja se postavljalo samo jedno pitanje - koliki će biti konačan rezultat.

Na kraju rekordna pobjeda nekadašnjeg premijerligaša, koja ga ostavlja na prvoj poziciji sa dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Mrkonjić Grada. Istovremeno, Željezničar je i dalje čvrsto prikovan za dno tabele sa samo dva osvojena boda i veoma malim šansama da na kraju zadrži drugoligaški status.

Mnogo teže do bodova je došla Sloboda, koja je kao gost slavila na teškom gostovanju u Hambarinama, gdje su domaće Brdo savladali sa tijesnih 2:1. Domaćin je pružio odličan otpor i malo je nedostajalo da apsolutnom favoritu “otkine” bod. Međutim, Haris Harambašić, strijelac jedinog pogotka za Brdo, propustio je da u 84. minutu realizuje jedanaesterac, tako da je tim iz Mrkonjić Grada ipak osvojio sva tri boda.

Kada je u pitanju drugoligaški istok, ovog vikenda nisu odigrane čak tri utakmice jer su zbog velike kiše i poplavljenih terena odgođeni mečevi Glasinac 1936 - Jedinstvo (Br), Guber - Sloga 2 (GC) i Famos - Milići, koji bi trebalo da budu odigrani 17. novembra.

Ipak, iako nisu igrala dva prvoplasirana tima sa vrha tabele, ne znači da uzbuđenja nije bilo. U derbiju u Vlasenici igrali su istoimeni domaćin i Velež iz Nevesinja. Nekadašnji prvoligaš bio je mnogo bolji rival i pobjedom od 2:0 izborio plasman na treće mjesto, preskočivši na tabeli Guber i Velež.

Jedini gostujući trijumf upisala je Stakorina, koja je slavila kod posljednjeplasirane Ilićke 01 sa 3:1. Gosti su, nakon 1:1 na poluvremenu, do pobjede došli tek u nastavku i to poslije isključenja Milana Cvijanovića.

U preostala dva odigrana susreta zabilježeni su neriješeni rezultati, a posebno uzbudljivo bilo je u Dvorovima, gdje su Proleter i Drina HE odigrali 3:3. Gosti iz Višegrada imali su na poluvremenu ubjedljivu prednost od 3:0 i činilo se da im pobjeda nikako ne može izmaći. Međutim, domaćin je u nastavku krenuo silovito i ipak uspio da osvoji bod.