Kup Srbije: Zvezda poslije drame izbacila Radnički

G.S.

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije nakon što su poslije spektakla, drame, a umalo i tuče u Beogradu savladali Radnički iz Niša poslije jedanaesteraca i 0:0 u regularnom toku. Igrač utakmice je, međutim, bio golman gostiju Filip Dujmović.

Zvezda je uz mnogo više muke nego što je bilo očekivano uspjela da savlada Radnički i nastavi pohod ka odbrani trofeja.

Po isteku regularnih 90 minuta bilo je pravo čudo što barem jedan gol nije viđen, a za sve je najzaslužniji bio Dujmović koji je na čuvenoj “Marakani” pružio partiju karijere, pa “crveno-bijeli “nisu uspjeli da postignu gol ni poslije 21 šuta u okvir gola.

Najveću priliku Zvezda je imala u 32. minutu. Mlađović je srušio Bena i dosuđen je jedanaesterac, ali je nestvarni golman Radničkog uspio da odbrani udarac Kange.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je nastavio da ređa šanse, ali prolaza pored Dujmovića nije bilo. Čuvar mreže Nišija je prvih 45 minuta završio sa čak deset odbrana.

Na kraju, 3:2 za Crvenu zvezdu poslije boljeg izvođenja penala.