Krupa u malom gradskom derbiju bolja od Željezničara

M.V.

BANJALUKA - Fudbaleri Krupe savladali su danas na “Predgrađu” domaći Željezničar, bilo je 3:1 za tim iz kanjona Tijesno u nainteresantnijem duelu 17. kola Prve lige Republike Srpske čime je i okončan prvi dio šampionata.

Četa Vladimira Ilića od prvog minuta igre imala je terensku inicijativu koju su krunisali već u 14. minutu.

Naime, Argentinac Leli prošao je po lijevoj stranici i uposlio Miloša Perovića, koji se oslobodio svog čuvara, pucao je samo do golmana Stupara ali se Ognjen Đuričin odlično snašao i doveo svoju ekipu u vođstvo.

To je bio i rezultata prvog poluvremena, iako je kapiten Krupe Perović u posljednjem minutu pogodio stativu.

Ako nije u 45. minutu Perović je zatresao mrežu Željezničara 20 minuta kasnije kada je pogodio glavom, pa je Stupar već tada drugi put loptu vadio iz svoje mreže.

Samo pet minuta kasnije Alonzo Peart smanjio je vođstvo Krupe na 2:1 nakon gužve ispred gola Luke Damjanovića.

Ipak, samo četiri minute kasnije dvostruki strijelac Đuričin otklonio je i najmanju enigmu, te svoj tim pred pauzu ostavio na liderskoj poziciji sa četiri boda više od drugoplasirane Slobode iz Novog Grada.

Nakon prvog dijela sezone Krupa ima 46 bodova, tim sa “Mlakvi” sakupio je 42 boda dok se na začelju čak pet ekipa nalazi u razmaku od dva boda.