Krupa pobjedom nad Drinom osigurala jesenju titulu: Ilić vjeruje u treću sreću

BANjALUKA - Fudbaleri Krupe pobjedom nad Drinom od 3:1 kolo prije kraja prvog dijela osigurali su titulu jesenjeg šampiona prvoligaškog karavana i tako nastavili dominaciju u eliti Srpske započetu prošle sezone, kada su bili prvaci.

Mladi stručnjak na klupi prvoligaša iz kanjona Vrbasa Vladimir Ilić zadovoljan je još jednom pobjedom, ali i činjenicom da je jesen bila samo nastavak uspješnih igara iz prošlog prvenstva.

- Bili smo u svim segmentima najbolji i iza nas je veoma uspješna jesen. U 16 do sada odigranih utakmica zabilježili smo 14 pobjeda, postigli čak 51 pogodak, imamo ubjedljivo najbolju gol-razliku. Naravno, u takvoj seriji mora biti i jedan loš dan, a jedino je šteta što se to desilo u okršaju sa možda i najvećim rivalom, Slobodom iz Novog Grada i to na našem terenu - naglasio je Ilić.

Kormilar Krupe vjeruje da će njegova ekipa naredne sezone igrati u Premijer ligi.

- Nadam se da ću ovog puta imati više sreće. Pretprošle sezone smo osigurali opstanak u Premijer ligi, pa smo odustali od takmičenja, prošle smo bili šampioni Republike Srpske i scenario je bio isti, valjda će sada biti treća sreća i da ću voditi Krupu u eliti BiH - dodao je Ilić.

Prvenstvena jesen biće završena gostovanjem kod Željezničar Sport tima, a onda će uslijediti još susret četvrtfinala Kupa Srpske protiv drugoligaša Stakorine u Čajniču.

- Pomjerili smo kup utakmicu za sedam dana, jer nam je želja da i u ovom takmičenju stignemo do kraja. Što se tiče gostovanja na Predgrađu, sigurno će to biti zahtjevna utakmica, ali se nadam povoljnom rezultatu. Poslije toga planiramo da ekipa ostane još na okupu i onda bismo krajem mjeseca otišli na odmor. Sigurno je da ćemo u zimskom prelaznom roku osvježiti ekipu, ali nećemo žuriti sa dovođenjem pojačanja - nastavio je Ilić.

11. Kozara 16      4        4        8        16:24 16

12. Drina (Z)                16      5        1        10      19:30          16

DRINA (Z)          1 (0)

Strijelci: 1:0 Perović u 35, 1:1 Stanišić u 56, 2:1 Đuričin u 78, 3:1 Bubić u 90+1. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Ristanović (Krupa), Alić (Drina, Zvornik),

Igrač utakmice: Miloš Perović (Krupa) 7,5.

KRUPA: Milošević 7, Redžić 7, Đuričin 7,5 (od 80. minuta Hadžić), Perović 7,5 (od 66. minuta Čelar -), Đekić 7,5, N. Babić 7 (od 46. minuta Ristanović 7), Mitrović 7 (od 46. minuta Nuhanović 7), Mrzić 7, Lelji 7, Petrović 7 (od 90. minuta Bubić -), Raković 7. Trener: Vladimir Ilić.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6, Knežević 6, Erić 6, Ćulum 6, Mazić 6, Alić 6 (od 72. minuta Šarčević -), Vasić 6, Tvrdišić 6, Blagojević 6 (od 64. minuta Milošević -), Stanišić 6,5, Beatović 6 (od 83. minuta Marković -). Trener: Miodrag Jevtić.

***

SLOBODA (NG) 0

ZVIJEZDA 09              0

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 5.

Žuti kartoni: Račić, Tiro (Sloboda, Novi Grad), Kojić, Abdulahović, pomoćni trener Obrenović, Dujković, Mujagić, Živanović, Vidović, Janjić, Đurić, Sekulović, Janković (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Tarik Abdulahović (Zvijezda 09) 7.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković 6,5, Vejnović 6,5, Abrego 6,5, Samardžić 6,5, Krepaldi 6,5, Račić 6,5, Kesić 6, Fontemaki 6,5 (od 80. minuta Dodig -), Saletović 6,5, Smajić 6,5 (od 35. minuta Tiro 6,5), Alić 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 7, Janković 6,5, Janjić 6,5, Đurić 6,5, Mujagić 6,5 (od 88. minuta Stjepanović -), Dujković 6,5, Zoćević 6,5 (od 90. minuta Resić -), Vidović 5, Bokić 6,5 (od 76. minuta Živanović -), Sekulović 6,5, Kojić 6,5. Trener: Srđan Šušić.

***

TEKSTILAC    1 (0)

RADNIK   2 (2)

Strijelci: 0:1 Živković u 13, 0:2 Došlo u 16, 1:2 Ignjić u 46. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 150.

Sudija: Milan Simić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Radić, Prljeta (Tekstilac), Paranos, Došlo (Radnik).

Igrač utakmice: Dejan Živković (Radnik) 7,5.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Pešević 6, Jolović 6,5, Hasikić 6 (od 46. minuta Miljanović 6,5), Ćalić 6 (od 46. minuta Obradov 6,5), Kušljić 6,5, Bašić 6 (od 46. minuta Kojić 6,5), Ignjić 6 (od 72. minuta Brković -), Radić 6, Reljić 6 (od 46. minuta Prljeta 6,5), Zeljković 6. Trener: Ognjen Koroman.

RADNIK: Mitrović 7, Živković 7,5, Jokić 7, Paranos 7 (od 70. minuta Vesić -), Došlo 7,5 (od 88. minuta Kasalović -), Vasić 7, Srećković 7, Ananijas 7, Maletić 7 (od 84. minuta Lošić -), Rašević 7, Burazor 7. Trener: Velibor Đurić.

***

SUTJESKA        5 (2)

FAMOS    3 (1)

Strijelci: 1:0 Sekulić u 15, 2:0 N. Mojović iz penala u 23, 2:1 V. Ivanović (autogol) u 38, 3:1 Sekulić u 53, 3:2 Škrba u 59, 3:3 Blažić u 64, 4:3 Drakul (autogol) u 75, 5:3 Sekulić u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Žuti karton: Drakul (Famos).

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Igrač utakmice: Branko Sekulić (Sutjeska) 8,5.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Ristanović 7 (od 84. minuta Gagović -), N. Mojović 7,5, Sekulić 8,5, Milutinović 7, V. Ivanović 6,5, Mihajlović 7, Danilović 7, Bonić 7 (od 90. minuta Batinić -), Ristović 7 (od 46. minuta Rašević 7,5), O. Mojović 7 (od 68. minuta Obrenović -). Trener: Miljan Radanović.

FAMOS: Rončević 5,5, U. Kovačević 6 (od 46. minuta Kokot 6,5), Drakul 5,5, Škrba 7, Vranešić 6 (od 56. minuta Marković 6), Blažić 7, Radović 6,5, Perović 6,5, Tešanović 6,5, Minić 6 (od 88. minuta Sudžum -), Lalović 6,5 (od 88. minuta Đ. Kovačević -). Trener: Vladimir Drinjak.

***

KOZARA             3 (2)

ŽELjEZNIČAR ST   3 (0)

Strijelci: 1:0 D. Glišić u 19, 2:0 Maksimović u 26, 2:1 Kerezović u 60, 2:2 Šuput u 61, 2:3 Savatić u 68, 3:3 D. Glišić iz penala u 80. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 120.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Popović, Veljkić, Maksimović (Kozara), Bajić, Šuput, Kralj (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Dejan Glišić (Kozara) 7,5.

KOZARA: P. Glišić 6,5, Šćekić 6,5, Veljkić 6,5 (od 62. minuta Komlenić -), Raca 6,5 (od 62. minuta Ilić -), Malbašić 6,5, D. Glišić 7,5, Jandrić 6,5 (od 62. minuta Blagojević -), Despotović 6,5, Popović 6,5 (od 83. minuta Matić -), Maksimović 7, Pepić 6,5. Trener: Saša Krupljanin.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Šuput 7, Blanuša 6,5, Popović 6,5, Pert 6,5 (od 67. minuta Savatić -), Jovandić 6,5, Bajić 6,5, Popović 6,5, Kalabić 6,5 (od 57. minuta Kralj 6,5), Jević 6,5 (od 53. minuta Kosta 6,5), Kerezović 7. Trener: Radomir Popović.

***

ALFA MODRIČA      3 (1)

SLOBODA (MG)         1 (0)

Strijelci: 1:0 Kuljanin u 39, 2:0 Kuljanin u 63, 3:0 Furtunato u 73, 3:1 Soldat u 79.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: De Karvaljo, Omerhodžić, Kostadinović, Kuljanin, Limić, Živković (Alfa Modriča), Mitrić (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Draško Kuljanin (Alfa Modriča) 8.

ALFA MODRIČA: Trišić 7, Omerhodžić 7 (od 83. minuta Ilić -), Pljevaljčić 7, De Karvaljo 7, Kuljanin 8, Kostadinović 7 (od 90+1. minuta Radić -), Ninković 7, Limić 7, Živković 7, Nikić 7, Furtunato 7,5 (od 90+4. minuta Janković -). Trener: Bojan Magazin.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Zeljković 6, Danilović 6, Soldat 7, Zekanović 6,5, Đukanović 6 (od 67. minuta Hamzić -), Mitrić 6 (od 59. minuta Vučković 6), Koprivica 6, Živković 6, Suljić 6, Gavrić 6, Maksimović 6. Trener: Darko Maletić.

***

LAKTAŠI        2 (2)

LjUBIĆ    1 (0)

Strijelci: 1:0 Runić u 26, 2:0 Škorić u 27, 2:1 Ćetojević u 77.  minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima:

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Amidžić, Milić, Petković, Stamenković (Laktaši), Jugović, Grahovac, Džombić (Ljubić).

Igrač utakmice: Ognjen Škorić (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Vuković 7, Milić 7, Amidžić 7, Milojević 7 (od 73. minuta Savanović -), Ostojić 7, Marković 7 (od 86. minuta Stamenković -), Škorić 7,5, Bosančić 7 (od 73. minuta Petković -), Runić 7,5, Dojčinović 7, Babić 7 (od 57. minuta Komljenović 7). Trener: Miljan Bajić.

LjUBIĆ: Mitrović 6,5, Radaković 6,5, B. Žižak 6,5, Jagodić 6,5, Džombić 6,5, Milanović 6,5 (od 59. minuta Jugović 6,5), A. Žižak 6,5, Subić 6,5 (od 59. minuta Ćetojević 7), Bosnić 6,5 (od 46. minuta Čudić 6,5), Vidović 6,5, Mišić 6,5 (od 59. minuta Grahovac 6,5). Trener: Milan Stanivuković.

***

SLAVIJA          2 (0)

PODRINjE (J)   1 (1)

Strijelci: 0:1 Ristić u 23, 1:1 Đerić u 84, 2:1 Arbinja u 88. minutu.

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Beširević (Slavija), Šito, Mitrašinović (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Stefan Arbinja (Slavija) 7.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Dabić 6,5, Vučinić 6,5 (od 81. minuta Lubura -), Đerić 7, Beširević 6,5, Popović 6,5, Mišović 6,5 (od 59. minuta Asentić 6,5), Bjeloš 6,5, Arbinja 7, Avdalović 6,5 (od 69. minuta Bogučanin 7), Mandić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

PODRINjE (JANjA): Šito 6,5, Tomić 6, Andrić 6, Bradarić 6,5, Jovanović 6 (od 80. minuta Maksimović -), Mitrašinović 6 (od 71. minuta Božić -), Ristić 7, Perković 6, Marković 6, Račanović 6 (od 71. minuta Jahić -), Perić 6. Trener: Mile Lazarević.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Banović, Grahovac, Jovičić, Stojnić, Rastoka, Da. Romanić (Omarska), Paulo, D. Bilbija, Alibegović (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Milan Vračar (Omarska) 7,5.

OMARSKA: Jokić 7, Ratković 7, Rastoka 7, Da. Romanić 7 (od 90+2. minuta Jovičić -), Grahovac 7, Anđić 7 (od 58. minuta Vračar 7,5), Stojnić 7, Šunić 7 (od 89. minuta Krecelj -), Jaćimović 7, Banović 7, Lajić 7. Trener: Zlatko Jelisavac.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 6,5, Servos 6,5, Alibegović 6,5, Pekija 6,5, Radaković 6,5, D. Bilbija 6,5, Demonjić 6,5 (od 69. minuta Kovačević -), Paulo 6,5, Kojić 6,5, Marić 6,5, D. Marmat 6,5 (od 77. minuta N. Marmat -). Trener: Srđan Marjanović.