Košarkaši Partizana pobijedili Efes i prekinuli seriju poraza u Evroligi

Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Efesa rezultatom 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) u meču 14. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Džejms Naneli, Kevin Panter i Dante Egzum, koji su postigli po 18 poena, dok je Matijas Lesor dodao 13.

Kod gostiju, istakao se Rodrig Buboa sa 30 poena. Ante Žižić je ubacio 20 poena, a srpski reprezentativac Vasilije Micić je postigao 14 poena i imao četiri skoka i šest asistencija za 34 minuta na terenu.

“Crno-bijeli” imaju pet pobjeda i devet poraza u Evroligi, dok Efes, koji je aktuelni evropski šampion, ima skor od po sedam trijumfa i poraza. Srpski klub je večerašnjim trijumfom prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza u Evroligi.

Partizan će u narednom kolu gostovati Fenerbahčeu, dok će Efes dočekati Panatinaikos.

Večerašnji meč je počeo minutom ćutanja za legendarnog srpskog fudbalera i trenera Sinišu Mihajlovića, koji je preminuo danas u Rimu.

Partizan je dobro otvorio meč, a “crno-bijeli” su u šestom minutu poveli 12:5. U sedmom minutu povrijedio se jedan od najboljih košarkaša Efesa Vasilije Micić.

Gosti su uspjeli do kraja četvrtine da smanje prednost Partizana, koji je prvih 10 minuta riješio u svoju korist rezultatom 14:10.

Micić se početkom druge četvrtine vratio na terenu, a gosti su u 13. minutu stigli do vođstva od 17:16.

Potom su se razigrali Buboa i Žižić, koji si u 16. minutu doneli prednost evropskom šampionu od 23:18.

Prednost gostiju rasla je iz minuta u minuta, a Efes je najveće vođstvo od osam poena (30:22). Partizan se mučio u prvom poluvremenu, koje je Efes dobio 37:28.

“Crno-bijeli” su nastavili sa serijom grešaka i na startu treće četvrtine, a Efes je u 24. minutu prvi put stekao dvocifrenu prednost (44:34).

Partizan je u finišu treće četvrtine zaigrao angažovanije, stigao čak i do vođstva 53:52, ali je Buboa u poslednjim sekundama ovog dijela meča doneo prednost Efesu 54:53.

Gosti su u 33. minutu stekli vođstvo od pet poena (64:59). Košarkaši Partizana se nisu predavali, a na četiri minuta pre kraja poveli su 70:67.

“Crno-bijeli” su na dva minuta pre kraja meča imali vođstvo od 73:69, a potom je uslijedila neizvjesna završnica. Partizan je ovog puta uspeo da sačuva prednost i da stigne do pete pobjede u Evroligi.

“Crno-bijeli” su poslednji put prije večerašnjeg trijumfa u Evroligi slavili 18. novembra protiv ekipe Makabija 96:88.