Košarkaši Igokee doživjeli poraz u Čačku: Ne pomaže ni Jovanović

Darko Pašagić

ČAČAK - Košarkaši Igokee na debiju novog trenera Vladimira Jovanovića doživjeli su poraz u 16. kolu ABA lige na gostovanju kod Borca u Čačku sa 65:70 (12:18, 12:19, 19:17, 22:16).

Bio je ovo osmi uzastopni poraz ekipe iz Laktaša, peti u regionalnom takmičenju, dok su Čačani poslije četiri neuspjeha u ABA ligi stigli do četvrtog trijumfa.

Gosti su odlično otvorili susret, poveli sa 4:0 i 10:2 što je bio signal treneru Čačana Dejanu Mijatoviću da zatražio tajm-aut.

Minut predaha je urodio plodom i serijom od 9:0 Borac je prvi put poveo sa 11:10.

Uslijedio je tajm-aut, koji je zatražio Jovanović, ali nije urodio plodom i do kraja prvih deset minuta domaćin je stigao do prednosti od 18:12.

Druga četvrtina počela je bez pogotka u prva dva minuta, a onda uslijedila četiri nova Borca sa dvocifrenu prednost od 22:12 i to je bio signal za novi tajm-aut Igokee.

Prvi poen u drugom periodu Laktašani su postigli na isteku četvrtog minuta, kada je Stefan Đorđević iskoristio jedno od dva slobodna bacanja.

Uslijedila je prva trojka na meču u režiji Marka Radonjića za prednost Čačana od 27:13.

Do kraja poluvremena nije se mnogo promijenila slika na parketu i domaći su na pauzu otišli sa prednošću od 13 poena, 37:24.

Na početku treće četvrtine novih šest poena košarkaša Borca, koji su u 22. minutu imali prednost od 43:24.

U nastavku Jovanovićevi puleni zaigrali su nešto bolje i uspjeli su u 27. minutu da smanje na 10 poena minuta (36:46).

Na kraju trećeg perioda Čačani su imali prednost od 54:43. Na početku posljednjih 10 minuta Igokea je napravila seriju od 6:0 i smanjila na 49:54. Gosti su nastavili da pritiskaju “Čačane” i u 36. minutu prišli su na “minus 3”, 56:59. Uslijedila je trojka Uroša Čarapića za 62:56.

Igokea je u 38. minutu prišla na samo dva poena zaostatka, 62:64

Rezultati 16. kola: Split - FMP 91:95, Mornar - Cibona 83:81, MZT - Budućnost 86:90, Borac - Igokea 70:65, Studentski centar - Partizan igrano sinoć, Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 18 časova, Mega - Zadar 20 časova. Plasman: Partizan 28 bodova (meč manje), FMP 28, Crvena zvezda 27 (dva meča manje), Cedevita Olimpija 26 (dva meča manje), Budućnost 26, Zadar 23 (meč manje), Studentski centar 22 (meč manje), Cibona 22, Split 21, Igokea 20 (meč manje), Mega 20 (meč manje), Mornar 20 (meč manje), Borac 20, MZT 18 bodova. U narednom 17. kolu Igokea u subotu od 17 časova dočekuje Split.

Borac 70 Igokea 65 (18:12, 19:12, 17:19, 16:22)

Dvorana: Borca kraj Morave u Čačku. Gledalaca: 1.000 Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Krunoslav Peić.

BORAC: Boldvin 7, Glišić, Lešić 8, Petrović, Tomašević, Gagić 12, Kočović, Novaković, Radonjić 10, Todorović 5, Čarapić 9, Hejl 18. Trener: Dejan Mijatović.

IGOKEA: Rej 13, Nerandžić, Delalić 10, Tanasković 14, Kraford, Jošilo 5, Milosavljević 14, Voler, Marić, Đorđević 9. Trener: Vladimir Jovanović.