Košarkaši Crvene zvezde pobjedili Partizan i izborili finale Kupa Radivoja Koraća

Tanjug

NIŠ - Košarkaši Crvene zvezde igraće u finalu Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu u polufinalu pobjedili Partizan rezultatom 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Crvena zvezda će u finalu Kupa Radivoja Koraća igrati sa ekipom Mege, koja je ranije večeras pobjedila FMP 86:67.

Finale je na programu sutra od 21 sat.

Crvena zvezda je prošle godine osvojila Kup Radivoja Koraća, pošto je u finalu pobedila Partizan 85:68.

Utakmica je riješena u poslednjoj četvrtini poslije velikog preokreta Crvene zvezde, koja je u 18. minutu gubila 44:26.

“Crveno-bijeli” su angažovanom igrom u drugom poluvremenu uspjeli da naprave preokret i zasluženo su stigli do pobjede.

Trener “crveno-belih” Duško Ivanović je isključen u 12. minutu zato što je bio nezadovoljan pojedinim sudijskim odlukama.

Utakmica je u 33. minutu bila prekinuta pošto su se sudije povukle u svlačionicu zato što su navijači dva kluba ubacivali tvrde predmete na teren.

Utakmica je nastavljena poslije 25 minuta, a bilo je najavljeno da će meč biti prekinut ako se nastavi sa izgredima navijača.

Crvena zvezda je nacionalni Kup do sada osvajala 11. puta.

Ekipa Mege je samo jednom u istoriji osvojila Kup i to 2016. godine.