Košarkaši Crvene zvezde izgubili u Atini i smanjili šanse za plasman u TOP 8

Tanjug

ATINA - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Panatinaikosa 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:13) u okviru 28. kola Evrolige.

Grčku ekipu je do pobjede vodio Georgis Papajanis sa 17 poena, sedam skokova i dvije asistencije.

U beogradskoj ekipi istakao se Filip Petrušev sa 12 poena i devet skokova.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i serijom 10:0 uspjela da prvi put dođe do dvocifrenog vođstva.

U drugoj četvrtini nastavili su košarkaši beogradskog tim u istom ritmu. Nedović je nizao poene i do kraja prvog poluvremena razlika je iznosila 13 poena.

“Crveno-bijeli” su drugo poluvrijeme otvorili trojkom Ivanovića ali poslije toga dolazi do sumraka u igri Crvene zvezde.

Mučili su se gostujući igrači u napadu, dok u odbrani nisu igrali dovoljno agresivno.

Pet i po minuta Crvena zvezda nije pogodila iz igre i za to vrijeme Panatinaikos je prišao na samo tri poena minusa (55:52).

Dugo u igri nije bilo Kampaca i Nedovića, tako da je gostima nedostakala kreacija.

Panatinaikos je posqednju četvrtinu dobio rezultatom 23:13 i tako došao do pobjede u meču.

Crvena zvezda je trenutno na 14. mjestu na tabeli sa 12 pobjeda i 16 poraza, dok je Panatinaikos na 16. mestu sa skorom 9/19.

U narednom kolu “crveno-bijeli” gostuju ekipi Barselone, dok grčki tim putuje za Lion na duel sa Asvelom. (Kraj)