Košarkaši BiH poraženi od domaćina Njemačke

KELN- Košarkaši Bosne i Hercegovine poraženi su u Kelnu u drugom kolu Evrobasketa od domaće selekcije Njemačke rezultatom 92:82 i to nakon izuzetno loše igre u drugom poluvremenu.

Izabranici Adisa Bećiragića vodili su od početka utakmice. U dva navrata bilo je i sedam razlike za tim BiH.
Nijemci su u drugom poluvremenu pa su prvi put na utakmici došli u vodstvo. Tim BiH je igrao neprepoznatljivo i prednost Njemačke je samo rasla do čak 12 poena razlike na kraju treće dionice (70:58).
Najefikasniji kod BiH bio je Musa s 28 poena, dok je Nurkić dodao 21 poen uz sedam skokova. Roberson je postigao 13 poena. S druge strane, Šroder je imao 18 poena i osam asistencija, a Timan je postigao 14 poena uz pet skokova.

BiH sada ima jednu pobjedu i poraz na otvaranju Evrobasketa, dok Nijemci imaju oba trijumfa.
U narednom kolu BiH već sutra u 17:45 sati igra protiv Slovenije, dok će Njemačka malo ranije na parket u duelu protiv Litvanije, prenosi Kliks.