KKI „Vrbas“ slavio u Zenici: Šampion držao čas

Milan Zubović

Igrači Košarkaškog kluba invalida „Vrbas“ slavili su u Zenici protiv domaće Bosne u utakmici 5. kola Premijer lige BiH, 69:33 (23:5, 14:14, 20:6, 12:8).

Banjalučani su na ovaj način prvi dio prvenstvene sezone okončali kao jesenji šampioni i to sa maksimalnim učinkom, te su na najboljem putu da dođu do rekordne 10. uzastopne titule.

Aktuelni šampioni su od prvog minuta zaigrali onako kako se od njih očekuje i bilo je samo pitanje sa koliko razlike će dobiti rivala kojem su držali čas iz košarke. Posebno su impresivni bili u prvoj četvrtini koju je Vlado Švraka okončao trojkom za nevjerovantih 23:5. Domaći su nešto veći otpor pružili u drugih 10 minuta, ali su se gosti raspucali u trećem periodu poslije kojeg je na semaforu stajalo 57:25 za tim trenera Gorana Matića.

Ništa se nije promjenilo ni u posljednjih 10 minuta, te su Banjalučani na kraju slavili sa više nego ubjedljivih, 69:33.