Katastrofa Poleta 1926 iz Broda na svom terenu: Devet golova Jedinstva

BANjALUKA - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice u susretu 24. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad na gostovanju u Brodu deklasirali su Polet 1926 sa čak 9:0.

Iako su domaćinu bodovi bili prijeko potrebni u borbi za opstanak, pobjednik je bio odlučen već poslije uvodnih deset minuta kada su izabranici Velimira Stojnića stigli do prednosti od 3:0. Do poluvremena još dva puta se zatresla mreža Brođana i bilo je jasno da će učenici Dejana Pijetlovića doživjeti pravi debakl pred svojim navijačima. Do veoma ubjedljive pobjede Žeravičane su predvodili Lazar Nišić, koji je postigao četiri pogotka i dvostruki strijelac Ognjen Škorić.

Fudbaleri BSK-a na gostovanju u Čečavi osvojili su tri veoma važna boda u borbi za opstanak pošto su savladali Ukrinu sa 2:0. Vodeći Laktaši su tek u nastavku susreta slomili otpor Progresa i sa tri gola zadržali ubjedljivu prednost na tabeli u odnosu na mrkonjićku Slobodu, koja je na “Lukama” u komšijskom okršaju savladala Goricu sa 1:0 i to pogotkom sa bijele tačke.

U grupi istok odigrano je samo pet utakmica, a vrijedi izdvojiti ubjedljivi trijumf Famosa iz Istočne Ilidže, koji je na svom terenu savladao Guber sa 5:1. Iako su gosti poveli već u drugom minutu pogotkom Alje Smajilovića, izabranici Vladimira Drinjaka su već do odlaska na odmor preokrenuli rezultat, a u nastavku sa još tri gola stigli do visoke pobjede u kojoj je ključni fudbaler bio trostruki strijelac Danel Blažić.

“Pravi rat” vođen je na susretu Vlasenice i Romanije iz Pala, koji je završen pobjedom gostiju od 1:0. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela susreta došlo je do nemilih scena na terenu, a epilog je pet crvenih kartona. Tako su Vlaseničani završili susret sa osam, a gosti sa deset fudbalera, dok je peti crveni karton dodijeljen predstavniku domaće ekipe Đuri Vuksiću. Jedini pogodak na ovom susretu postigao je Marko Blagojević u 72. minutu i tako Paljanima donio vrijednu pobjedu, kojom su se učvrstili u sredini tabele.