Kalamanda enigma za Gračanicu

G.S.

BANjALUKA – Rukometaši Borca odigrali su neriješeno protiv Gračanice 26:26 u “Boriku”, u jednom od najzanimljivijih mečeva 27. kola Premijer lige.

Sjajnu rolu kod domaćih imao je bek Ognjen Kalamanda, strijelac čak 13 golova, ali “crveno-plavi” na kraju čak mogu i da budu zadovoljni konačnim ishodom jer su u posljednji minut ušli sa dva igrača manje. Sam Kalamanda nije želio da ističe u prvi plan sopstvenu partiju.

- Osjetio sam da me je krenulo, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su ulazili neki šutevi pod kontaktom. Ne bih ja sebe nešto isticao, hoću prije svega da zahvalim saigračima, koji su se borili isto kao i ja. Imao sam svoj dan, da sam šutnuo s centra ušlo bi. Na kraju, mogli smo i da slavimo - rekao je Kalamanda.

Ostali rezultati 27. kola: Maglaj - Kakanj 37:23, Sloga - Sloboda 30:23, Gradačac - Bosna 31:23, Goražde - Leotar 29:30, Odigrano u četvrtak: Hercegovina - Iskra 42:34, Konjuh - Izviđač 35:37, Krivaja - Vogošća 32:32.

Plasman: Izviđač 46, Vogošća 38, Leotar 37, Sloboda 36, Gračanica 33, Maglaj 32, Konjuh 31, Krivaja 31, Sloga 30, Borac 27, Goražde 25, Hercegovina 24, Iskra 18, Bosna 11, Gradačac 10, Kakanj 2.