Jokićev veliki jubilej u pobjedi nad Hjustonom - 100. tripl-dabl

GS

HJUSTON - Nikola Jokić upisao je svoj 100. tripl-dabl u karijeri, a njegovi Nagetsi ubjedljivo su slavili u Hjustonu 133:112.

Srpski centar postao je tek šesti košarkaš u istoriji NBA lige koji je 100 puta na utakmici zabilježio trostruki dvocifren učinak na jednoj utakmici - ubacio je 14 poena, uz 11 skokova i 10 asistencija.

Nejaki Roketsi nisu imali rješenja za lucidnu igru Denvera, a Jokić je svoj 100. tripl-dabl u karijeri upisao još u trećoj dionici, da bi posljednju četvrtinu presjedio na klupi, piše RTS.

Bilo je to 24. takvo ostvarenje za srpskog centra u sezoni, ali i 15. u posljednjih 20 odigranih utakmica.

Takođe, Nagetsi su pobijedili u posljednjih 28 utakmica u kojima je Džoker ostvario tripl-dabl, a niz je započet još prošle sezone.

Denver je bio ubjedljiv protiv jedne od najlošijih ekipa u ligi. Nagetsi su vodili tokom čitavog meča, pa je trener Majk Meloun devet minuta pre kraja izvukao iz igre sve startere.

U ekipi Nagetsa poenterski se istakao Džamal Mari sa 32 poena, dok je Majkl Porter junior dodao 17. Najefikasniji kod Hjustona bio je Džamal Grin sa 17 poena, dok je Boban Marjanović dobio svojih pet minuta u ubacio osam poena.

Ekipa iz Kolorada i dalje drži prvo mjesto na tabeli Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom od 44 pobjede i 19 poraza, što je treći najbolji skor u takmičenju.