Jokić ubacio 41 poen, ali Denver izgubio od San Antonija

Srpski košarkaš Nikola Jokić postigao je 41 poen i imao 17 skokova u porazu Denvera od San Antonija rezultatom 116:97.

Nova nestvarno dobra partija srpskog centra u NBA ligi, ali i pomalo neočekivan poraz njegovih Nagetsa od Sparsa.

Nikola je još jednom odigrao na MVP nivou, pošto je na parketu proveo više od 40 minuta i imao učinak od 41 poena, 17 skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Ipak, Jokiću je očigledno nedostajala pomoć saigrača, pošto je dvocifren u redovima Denvera bio još sam Gordon, koji je ubacio 18 poena, uz 13 skokova.

Kod Sparsa je čak šest igrača bilo dvocifreno, od čega su Vasel i Džonson ubacili po 20 poena, Ridžardson je imao 18, a Džouns i Poertel po 13.

Tim iz Teksasa od prve četvrtine nagovijestio je Nagetsima da će se dobro namučiti ukoliko žele da ostvare trijumf.

Sparsi su nakon prve dionice vodili dva poena, da bi drugu četvrtinu dobili sa 32:14 i tako stekli veoma osjetnu prednost i na pauzu za poluvrijeme otišli sa 20 poena razlike.

Denver je napravio povratak u trećoj četvrtini, gotovo potpuno neutralisao prednost gostiju, ali su Sparsi imali više energije i kvaliteta u posljednjih 12 minuta meča.

Tim Grega Popoviča došao je do veoma bitne pobjede u borbi za mjesto koje vodi u plej-in fazu takmičenja.

Sparsi sada imaju skor 34-45 i deseti su na tabeli, sa tri pobjede više od Lejkersa i gotovo je izvesno da su osigurali mesto u doigravanju za plej-of.

enver ostaje na 47 pobeda, beleži 33. poraz i šesti je na tabeli NBA lige.

Isti broj pobjeda ima i Juta, dok im Minesota diše za vrat sa dvije pobjede manje, prenosi RTRS.

Do kraja regularnog toka NBA sezone, mnogim timovima, poput Denvera, je preostalo da odigraju samo dvije utakmice.