Jokić rekordom sezone raznio Vašington

GS

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je partiju sezone u trijumfu Denvera nad Vašingtonom rezultatom 141:128.

On je za 33 minuta na parketu imao učinak od 43 poena, 14 skokova, osam asistencija i pet ukradenih lopti.

Fenomenalno ga je služio šut, pošto je imao 17 od 20 iz igre, slobodna bacanja je izvodio, takođe, dobro (9/10), dok trojke nije pogađao (0/2).

Bouns Hajland je dodao 23 poena za pobjednički tim, a Aron Gordon poen manje.

U osmom uzastopnom porazu Vašingtona najbolji je bio Kajl Kuzma sa 24 poena, dok je dva poena manje dodao nekadašnji igrač Nagetsa Vil Barton.

Rezultatska klackalica viđena je u prvom poluvremenu, ali je na veliku pauzu Denver otišao sa prednošću od pet poena razlike.

Tokom trećeg kvartala Nagetsi su stekli i dvocifrenu, međutim, Vizardsi su više puta spuštali tu razliku na pristojan zaostatak.

Više od toga nisu mogli, pošto je Denver u finišu utakmice, nošen Jokićem, slomio svaki otpor i ostvario pobjedu, prenosi b92.

Nagetsi su trenutno treći na Zapadu sa skorom 17-10, dok su Vizardsi 12. na Istoku sa učinkom 11-18.