Igokea slavila u Zadru

M. Z.

ZADAR - Košarkaši Igokee upisali su petu pobjedu u ABA ligi ove sezone nakon slavlja na gostovanju kod Zadra rezultatom 77:64, u devetom kolu regionalnog takmičenja.

Ekipa iz Aleksandrovca dugo se mučila sa žilavim Zadrom koji je bio bolji u prvom poluvremenu, ali su gosti držali priključak i čekali svoju šansu. U trećem periodu preuzeli su kontrolu igre u svoje ruke, prešli u vođstvo i lomili protivnika. Velikom energijom i zalaganjem Igokea je povećavala prednost dok se igra protivnika raspala u posljednjih pet minuta kada je pala odluka o pobjedniku.

Ekipu Dragana Bajića do trijumfa predvodio je Antabija Voler sa 19 poena od čega je pet trojki iz deset pokušaja. Sjajno je odigrao i Dalibor Ilić koji je ubacio 16 poena i imao pet skokova dok je Markel Starks ubacio deset poena. Kod domaćina istakao se Džastin Karter sa 18 poena. Nakon ovog kola slijedi pauza u ABA ligi zbog kvalifikacionih prozora i naredno iskušenje Igokea će imati 4. decembra protiv Partizana na svom terenu.