Igokea zakoračila ka top 16 fazi Lige šampiona

M.Z.

LAKTAŠI - Prvi korak ka top 16 fazi Lige šampiona košarkaši Igokee napravili su na svom terenu pobjedom nad Ostendeom rezultatom 87:72.

Aleksandrovčani su dobili prvi susret baraž serije koja se igra na dvije pobjede, a revanš je na rasporedu 12. januara u Belgiji.

Veliku pobjedu izborio je domaći tim kojeg je sa klupe predvodio Marko Barać jer se prvi trener Dragan Bajić oporavlja od operacije leđa.

Barać je imao velih problema sa sastavom tima jer nije mogao računati na prehlađene Dešona Stivensa i Stefana Đorđevića dok je Dalibor Ilić utakmicu odgledao sa klupe jer zbog povrede nije ulazio.

Tako je Barać stigao do trijumfa s praktično jednim centrom, Stefanom Fundićem.

Utakmica nije dobro počela za domaćina koji se dosta mučio i nije mogao da parira gostima pod košem, ali je u drugom poluvremenu uspio da uspostavi ravnotežu snaga na terenu.

Krajem treće četvrtine Marko Jošilo vezao je tri trojke čime je nagovijestio pobjedu koju su potvrdili u posljednjoj četvrtini kada su poveli sa 12 poena prednosti.

Najbolju partijuu dresu Igokee odigrao je Nikola Tanasković sa 21 poenom, a pratio ga je Markel Starks sa 16.