Golman postigao dva autogola pa tražio da ga izvade iz igre (VIDEO)

Fudbaleri Omana koje vodi Branko Ivanković pobijedili su Jemen 3:2 u utakmici 2. kola skupine A arapskog Gulf Kupa.

Utakmicu igranu po jakoj kiši pred više od 60.000 ljudi na stadionu u Basri obilježile su grube pogreške jemenskog golmana Alija Abasa, koji je postigao dva autogola.

Prvo je kod kornera u 2. minutu htio boksati loptu i tako otkloniti opasnost, ali smjestio ju je u svoju mrežu.

Jemen je do 30. minuta preokrenuo rezultat i poveo, a onda je stigla nova pogreška golmana Jemena. Aršad Al Alavi pucao je iz slobodnog udarca u 37. minutu utakmice.

Lopta je pala ispred Abasa, kliznula mu iz ruku i otišla iza crte. Tužni golman Jemena odmah je zatražio zamjenu.

Ostao je igrati do kraja susreta.

Ivankovićev Oman polufinale će tražiti u četvrtak u utakmici sa Saudijskom Arabijom, prenose Nezavisne novine.