Golman Benfike šutirao sa polovine terena i postigao evrogol VIDEO

U okviru 12. kola portugalske druge lige sinoć su se sastali Trofense i Benfika B, a na susretu je viđen jedan od najljepših golova ove godine.

Trofense je poveo sa 1:0 pogotkom Angea Mucinzija u 32. minuti i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi tim Benfike je napadao i pokušavao stići do izjednačenja, a igrala se 65. minuta kada su igrači ekipe iz Lisabona bili totalno bezidejni i vratili loptu golmanu Samuelu Soaresu.

Golman U21 reprezentacije Portugala je vidio da je njegov kolega na suprotnoj strani Miguel Santos daleko od svog gola, te je odlučio šutirati sa nekoliko metara van svog kaznenog prostora.

Dvadesetogodišnji Soares je to učinio na čudesan način, te je postigao go od prečku.

Lopta se od okvir gola odbila u nesretnog Santosa i završila u mreži.

Benfika je u finišu susreta stigla i do pobjede kada je Luis Semedo u 82. minuti pogodio za konačnih 2:1, no sva slava na susretu je pripala golmanu drugog tima lisabonske ekipe, prenosi Kliks.