Fudbaleri Spartaka pobijedili Partizan u Beogradu

Tanjug

BEOGRAD- Fudbaleri Spartaka pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Partizana 1:0 u zaostalom meču sedmog kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Luka Bijelović u 86. minutu. Ovo je bio tek drugi pogodak subotičkog kluba ove sezone na gostovanjima. Partizan je doživio drugi poraz ove sezone u domaćem šampionatu.

Partizan je imao više od igre u prvom poluvremenu, a domaći su jedinu šansu imali u 38. minutu kada je Aleksandar Lutovac pogodio stativu protivničkog gola.

Spartak je imao veliku priliku na startu drugog poluvremena. Srđan Hrstić je imao jedan na jedan sa golmanom Partizana Aleksandrom Popović. On je zakačio loptu, koja je završila na prečki. Lopta se potom odbila do Hrstića, koji je prebacio prazan gol.

Partizan je zaigrao angažovanije u nastavku meča, a veliku priliku domaći tim imao je u 68. minutu preko Svetozara Markovića. Gosti su do trijumfa stigli golom Luke Bijelovića u 86. minutu. On je pogodio donji ugao gola Popovića i donio je veliku radost fudbalerima Spartaka.

"Crno-beli" su drugi na tabeli sa 40 bodova, dok je Spartak 11. sa 18. Partizan će u nedelju dočekati ekipu Novog Pazara u 19. kolu Superlige Srbije, dok će Spartak gostovati Voždovcu.