Fudbaleri Romanije u 4. kola Druge lige, grupa istok bolji od Vlasenice

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Romanije u derbiju četvrtog kola Druge lige Republike Srpske, grupa istok savladali su Vlasenicu sa 3:2.

Start utakmice nije bio obećavajući za domaćina, pošto su gosti već u trećem minutu preko Edhema Fehratovića poveli sa 1:0. Tada je na scenu stupio Strahinja Čvoro, koji je još jednom pokazao da ne griješi sa bijele tačke i precizno je izveo penale u sedmom i 21. minutu. Kada je centarfor Romanije Bogdan Simanić pogodio u 53. minutu naziralo se da pobjeda ostaje na Palama, a stvari su postale još bolje po domaće kada je Aleksa Tešić u 63. minutu dobio drugi žuti karton, tako da su Vlaseničani u posljednjih pola sata igrali sa igračem manje. Iako brojčano u deficitu, Vlasenica je u 89. minutu ublažila poraz preko Nebojše Kovačevića.

Fudbaleri Drine HE iz Višegrada savladali su na gostovanju u Tršiću Podrinje sa 3:1. Dva gola za Drinu postigao je Bojan Marković, a jedan je dodao Dalibor Damjanović. Jedini gol za domaće djelo je Gligora Aćimovića. U ovoj utakmici na klupu Drine vratio se Jadranko Janjić, nekadašnji trener ovoga kluba.

Iako su u prošloj sezoni do kraja prvenstva strahovali za opstanak, fudbaleri Mladosti iz Rogatice na početku prvenstva igraju kao preporođeni i prva su ekipa koja je stigla do tri pobjede. U četvrtom kolu savladali su Budućnost iz Pilice sa 2:0, a oba gola postignuta su u nastavku susreta. Strijelci su bili kapiten Bojan Obradović i Nikola Miličević.

U grupi zapad igrači trnske Sloge nastavili su da terorišu golmane, a u ovom su kao gosti savladali Polet 1926 iz Broda sa 6:2. Poslije ovog trijumfa izabranici Branislava Simidžije su drugi sa devet bodova, a u dosadašnjih 360 minuta postigli su čak 22 gola.

Do prvog trijumfa na klupi BSK-a došao je Željko Vranješ, pošto su njegovi izabranici na “Čairama” pobijedili Čelinac sa 2:1.

GORICA            3 (1)

Strijelac: 0:1 Malinović u 22, 0:2 Malinović u 51, 0:3 Malinović u 53. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 80.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 6,5.

Igrač utakmice: Stanko Malinović (Gorica) 8,5.

PROLETER (T): Ristić 5,5, Markuljević 5,5, Pejičić 5,5, Kopanja 5,5, Popović 5,5, Stojanović 5,5 (od 46. minuta Savić 5,5), Janković 5,5, Vukmirović 5,5, Mahmutović 5,5, Vidić 5,5 (od 70. minuta Aleksić -), Jovanović 5,5. Trener: Dalibor Ignjić.

GORICA: Ilić 7, K. Lacić 7, Perak 7, Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7, Jović 7, T. Lacić 7 (od 64. minuta Džanan -), Malinović 8,5 (od 76. minuta Hajder -), Jakšić 7 (od 53. minuta Pastir 7), Bogosavljević 7. Trener: Duško Sakan.

***

JEDINSTVO (Ž)       3 (2)

UKRINA            1 (1)

Strijelci: 1:0 Đ. Nišić u 6, 2:0 Savić u 11, 2:1 Lukić u 39, 3:1 Đ. Nišić u  56. minutu.

Stadion:  SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 30.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Petković (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Đorđe Nišić (Jedinstvo, Žeravica) 8.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Zlojutro 7, Knežević 7, Đ. Nišić 8 (od 81. minuta Delibašić -), O. (9) Petrović 7, Plavanjac 7 (od 46. minuta Đogić 7), L. Nišić 7, Petković 7 (od 81. minuta Vranić-Budimović -), Savić 7,5 (od 71. minuta Budimović -), O. (15) Petrović 7, Behara 7, Knežić 7 (od 88. minuta N. Petrović -). Trener: Velimir Stojnić.

UKRINA: Šljivić 6, Simić 6, Kulaga 6, Hadžikadunić 6, Đuričić 6, Lukić 7, Pavlović 6, Bosić 6 (od 80. minuta Ninković -), Zelenković 6, Radoja 6 (od 89. minuta Prodić -), Gojković 6 (od 61. minuta Prodić -). Trener: Marko Lipić.

***

POLET 1926      2 (2)

SLOGA (T)         6 (1)

Strijelci: 0:1 Božić u 21, 1:1 Kolunija u 41, 2:1 Milovac iz penala u 45+2, 2:2 Stanković u 49, 2:3 Kuruzović u 62, 2:4 Kuruzović u 70, 2:5 Kukić u 72, 2:6 Kukić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Milovac, Marinković, Milošević, Petrić, M. Grozdanić (Polet 1926),  Batos, Kukić, Božić, Vulić, Telić (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 8.

POLET 1926: Vukičević 5 (od 75. minuta Lučanović -), S. Bardak 5 (od 65. minuta M. Grozdanić -), Petrić 5,5, Đekanović 5, Miličić 5 (od 63. minuta Ignjatić -), Marinković 5 (od 46. minuta Erić -), S. Grozdanić 5, Kolunija 6,5, Lekić 5 (od 75. minuta Vukman -), Milošević 5, Milovac 6,5. Trener: Dejan Pijetlović.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Grozdanić 7, Stanković 75 (od 79. minuta Todorić -), Kuruzović 8, Ivić 7, Vuković 7 (od 79. minuta Vulić -), Telić 7, Božić 7,5, Gaćeša 7, Batos 7 (od 73. minuta Babić -), Kukić 8. Trener: Branislav Simidžija.

***

BORAC (KD)      3 (1)

BORAC (Š)        1 (1)

Strijelci: 0:1 Adžić u 13, 1:1 Pralica u 16,  2:1 Jaćimović u 66, 3:1 Burazor u 78. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 100.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6.

Žuti kartoni: Pralica, Bunić, Janković, Pekić (Borac, Kozarska Dubica), Mićić, trener Drinić (Borac, Šamac).

Crveni kartoni: Mile Kovačević (Borac, Kozarska Dubica) u 57. minutu, Miloš Ilić (Borac, Šamac) u 57. minutu, Bojan Jaćimović (Borac, Šamac) u 57. minutu.

Igrač utakmice: Predrag Pralica (Borac, Kozarska Dubica).

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 6,5, M. Kovačević 5, Blagojević 7, Bunić 7, I. Kovačević 7 (od 63. minuta Burazor 7,5), Jaćimović 7,5 (od 89. minuta Petraković -), Pekić 7, Gavrić 7, Zec 7, Janković 7, Pralica 7,5. Trener: Rade Drvenica.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6, Nišić 6 (od 65. minuta Marčeta -), Blagojević 6 (od 89. minuta Pupčević -), Jaćimović 5, Bijelić 6, Dujmušić 6 (od 82. minuta Arsenić -), Ilić 5, Adžić 7, Sjenčić 6 (od 65. minuta Lazić -), Perić 6, Mićić 6. Trener: Miroslav Drinić.

***

BSK           2 (0)

ČELINAC         1 (0)

Strijelci: 1:0  Šteković u 59, 1:1 Tomić u 60, 2:1 Trninić u 65. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Gledalaca: 60.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Rosić (BSK), Dubravac, Materić, Bajić, Tomić (Čelinac). Crveni karton: Jovan Bajić (Čelinac) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Branko Trninić (BSK) 7,5.

BSK: Gojić 6,5, Lemić 6,5 (od 82. minuta Sarajlić -), Rosić 6,5 (od 90. minuta Babić -), Milosavljević 7, Kulišić 7, Stojičić 6,5 (od 55. minuta Trivan 7), Trninić 7,5, Jović 7, Gračanin 7, Šteković 7,5, Dojčinović 7. Trener: Željko Vranješ.

ČELINAC: Čađo 6, Rađenović 6,5 (od 63. minuta Babić 6), Materić 6 (od 40. minuta Amidžić 6), Rajilić 6 (od 63. minuta Đajić 6), Dubravac 6,5, Kuzmanović 6,5, Tomić 7, Šikanić 6,5, Bojić 6 (od 63. minuta Bajić 5), Krminac 6,5, Ilić 6 (od 63. minuta Orašanin 6). Trener: Danijel Peulić.

***

SLOGA (S)         2 (1)

BRDO                  3 (0)

Strijelci: 1:0 Lolić u 18,. 1:1 Stupar u 47, 1:2 Sadžak u 51, Lolić iz penala u 66, 2:3 Kadirić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6.

Žuti kartoni: Kuridža, Mijić, Miljević, Kadirić (Brdo).

Igrač utakmice: Emir Kadirić (Brdo) 8.

SLOGA (SRBAC): Dabić 5,5, Novaković 6 (od 74. minuta Cvijetić -), Zukanović 6,5, Šervel 6,5, N. Vajukić 6,5, V. Nježić 6,5 (od 90. minuta D. Vajukić -), Karamehić 6,5, Lolić 8, I. Nježić 7, Đukanović - (od 14. minuta Kukić 6,5), Remić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

BRDO: Vidović 6, Stupar 7,5, Karupović 7, Bundalo 7, Miljević 7, Isaković 6,5 (od 63. minuta Kadirić 8), Miodragović 7, Sadžak 6,5 (od 90. minuta Dedić -), Mijić 7, Kuridža 7, Krneta 6,5 (od 67. minuta Karajica -). Trener: Goran Kecman.

***

PROGRES 2 (2)

DUBRAVE 1 (1)

Strijelci: 1:0 Verić u 6, 1:1 Demo u 12, 2:1 Glamočić u 38. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Stojanović, M. Budić (Progres), Nikić, Kisin (Dubrave).

Igrač utakmice: Dragan Verić (Progres) 7,5..

PROGRES: Bekić 6,5, Stojanović 7 (od 61. minuta Vučić 6,5), Svjetlanović 7, Kutić 7, Đuranović 7, Glamočić 7,5 (od 90+1. minuta Vasiljević -), Verić 7,5, M. Budić 7, Nikić 6,5 (od 70. minuta Vidović -), Marjanović 7, Đukarić 6,5 (od 70. minuta P. Budić -). Trener: Nemanja Damjanović.

DUBRAVE: Hamzić 6, Kisin 6,5, Sanjicki 6,5, Lukajić 6,5, Kvrgić 6,5, Grujić 6,5, Demo 7, Popović 6, Nikić 6, Kisin 6,5, Tomičić 6. Trener: Siniša Đurić.

***

CRNI VRH                   2 (0)

FSA PRIJEDOR        2 (2)

Strijelci: 0:1 Mršić u 2, 0:2 Mikić iz penala u 38, 1:2 Rogić iz penala u 73, 2:2 Tatić u 90+5. minutu.

Stadion: Crnog Vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6.

Žuti kartoni: Aulić, Račić, Savičić, Tatić (Crni Vrh), Zgonjanin, Crnobrnja (FSA Prijedor).

Crveni karton: Ognjen Savičić (Crni Vrh) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Dejan Tatić (Crni Vrh).

CRNI VRH: Račić 6, Knežević 6,5, Aulić 6 (od 46. minuta Rogić 7,5), Savičić 7, Damjanić 7, Subić 6,5, Grabovac 6 (od 74. minuta Brdan -), Softić 6 (od 61. minuta Tatić 7,5), Grujić 6 (od 46. minuta Vukosavljević 7), Gajić 6,5, Amidžić 6 (od 61. minuta Cvijetić 7). Trener: Dragan Vukša.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Golić 7, Kovačević 6,5, Marinović 6,5 (od 80. minuta Babić -), Mikić 7,5, Mršić 7,5 (od 88. minuta Jovanić -), Crnobrnja 7, Stegić 6,5, Knežević 6,5 (od 90+3. minuta Radulović -). Trener: Nenad Bašić.

***

VELEŽ (N)                  3 (2)

GLASINAC 1936       1 (0)

Strijelci: 1:0 Repović u 24, 2:0 Repović u 29, 3:0 Drašković u 81, 3:1 Šuka u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 90.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Kljakić (Velež, Nevesinje), Lončarević (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Darko Repović (Velež, Nevesinje) 8.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Okuka 7, Petković 7, Vukosav 7 (od 89. minuta Jeremić -), Šiljegović 7 (od 64. minuta Kljakić -), G. Prodanović 7, Repović 8 (od 64. minuta Pantić -), Drašković 7,5, Radović 7, S. Prodanović 7 (od 83. minuta Andrijašević -), Šarenac 7. Trener: Mijat Mišeljić.

GLASINAC 1936: Krunić 6, Novosel 6 (od 82. minuta Marić -), Čortan 6 (od 82. minuta M. Vuković -), Deurić 6, Radonja 6 (od 65. minuta J. Vuković -), Radović 6 (od 46. minuta Gladanac 6), Šuka 7, Lizdek 6,5 (od 84. minuta Beatović -), Mi. Vujičić 6, Lončarević 6, Žugić 6 Trener: Ognjen Kreštalica.

***

PODRINjE (T)   1 (1)

DRINA HE                  3 (1)

Strijelci: 0:1 Marković u 3, 1:1 G. Aćimović u 22, 1:2 Marković u 56, 1:3 Damjanović u 85. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Tešić (Podrinje, Tršić), Damjanović, Sarić, Pljevaljčić, Stanojčić (Drina HE).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Drina HE) 8.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 6, Tešić 6 (od 71. minuta Huskić -), Tanacković 6, Novaković 6, G. Aćimović 7, Dafinović 6 (od 79. minuta D. Aćimović -), S. Aćimović 6 (od 46. minuta Simić 6), Krajšumović 6,5, Matić 6 (od 57. minuta Delibajrić 6), Jovanović 6, M. Aćimović 6. Trener: Milan Stevanović.

DRINA HE: Karišik 7, Pljevaljčić 7, Stanojčić 7, Damjanović 7,5, Marković 8 (od 90. minuta Grujić -), Ninković 7 (od 63. minuta Kilibarda -), Pejović 7 (od 89. minuta Baranac -), Sarić 7, Krsmanović 7, Gračanin 7, Šimšić 7. Trener: Jadranko Janjić.

***

PROLETER (D)  6 (2)

ILIĆKA 01                0 (0)

Strijelci: 1:0 N. Rakić u 3, 2:0 S. Rakić u 21, 3:0 S. Rakić u 49, 4:0 N. Rakić u 55, 5:0 S. Rakić u 61, 6:0 Dupor u 85. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Lakić (Proleter, Dvorovi), Ristić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Stefan Rakić (Proleter, Dvorovi) 8,5.

PROLETER (DVOROVI): Stanković -, Maksimović 7 (od 74. minuta Barjaktarević -), Mrkajić 7, N. Rakić 8, Arnautović 7 (od 74. minuta Bunjevac -), S. Rakić 8,5, Matijević 7 (od 66. minuta Dupor 7,5), Vasić 7 (od 83. minuta Vasiljević -), Gospavić 7, Jovanović 7 (od 83. minuta Matović -), Lakić 7. Trener: Dragan Matić.

ILIĆKA 01: Jeftić 5 (od 80. minuta Špirić -), Čelik 5 (od 60. minuta Ristić 5), Savić 5 (od 69. minuta Topalović -), Antunović 5, Zelen 5, Krsmanović 5 (od 60. minuta Božić 5), Todorović 5, Tomić 5 (od 60. minuta Petrović 5), Zimonjić 5, Krstić 5, Tripić 5. Trener: Radivoje Nikolić.

****

ROMANIJA      3 (2)

VLASENICA   2 (1)

Strijelci: 0:1 Fehratović u 3, 1:1 Čvoro iz penala u 7, 2:1 Čvoro iz penala u 21, 3:1 Simanić u 53, 3:2 N. Kovačević u 89. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Simanić, trener Vuksanović (Romanija), Tešić, Vukotić (Vlasenica)

Crveni karton: Aleksa Tešić (Vlasenica) u 63. minutu.

Igrač utakmice: Strahinja Čvoro (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Jokić 6,5, Jovanović 6,5, Koroman 6,5 (od 80. minuta Pandurević -), Čvoro 7,5, Maljukan 6,5, Košarac 6,5, Simanić 7 (od 71. minuta Trobok -), Lukić 6,5, Cicović 6,5, Elek 6,5, Blagojević 6,5 (od 85. minuta Stupar -). Trener: Sretko Vuksanović.

VLASENICA: Vukotić 6,5, Vitomir 6,5 (od 69. minuta Krsmanović -), Vidović 6,5, Mitrović 6,5, Fehratović 7, N. Kovačević 7, Zekić 6,5, Majstorović 6,5, M. Kovačević 6,5, Bogičević 6,5, Tešić 5. Trener: Pavle Golijan.

***

GUBER                 3 (1)

MLADOST (G)   1 (1)

Strijelci: 1:0 Čirak u 7, 1:1 Drakul u 38, 2:1 Petrović u 80, 3:1 Smajilović u 90+1. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Kandić (Guber), Tepavčević, Nikolić, Miljanić (Mladost, Gacko).

Crveni karton: Sreten Nikolić (Mladost, Gacko) u 70. minutu.

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Guber) 7,5.

GUBER: Popadić 6,5, Avramović 6,5, Petrović 7,5, Maksimović 6,5, Smajilović 7,5, Lazarević 6,5 (od 46. minuta Kandić 6,5), Čirak 7,5 (od 84. minuta Andrić -), Jašarević 7, Kosanić 6,5, Mitrović 6,5, Grujičić 6,5. Trener: Slađan Stanković.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6, Avdalović 6, Mrković 6, Prebiračević 6,5, Nikolić 5, Zečević 6,5, Pušara 6, Drakul 7, Mastilović 6, Šarenac 6,5 (od 84. minuta Buha -), Tepavčević 6. Trener: Veselin Slijepčević.

***

MLADOST (R)   2 (0)

BUDUĆNOST (P)       0 (0)

Strijelci: 1:0 Obradović u 66, 2:0 Miličević u 84. minutu.

Stadion: SRC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Obradović, Nešković (Mladost, Rogatica), Marković, Lazarević (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Bojan Obradović (Mladost, Rogatica) 7,5.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 7, Hong Juan 7, Božović 7 (od 78. minuta V. Marijanović -), Nešković 7, Obradović 7,5 (od 83. minuta Kojić -), Okuka 7, B. Marijanović 7, Miličević 7,5, Pavlović 7 (od 58. minuta Lukić 7), Debelnogić 7, Nerić 7. Trener: Dragan Jovanović.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6, P. Radić 6, Marković 6, Jovičić 6, Lukić 6, Lazarević 6, Radovanović 6, Pantić 6, Ivanović 5,5, Milovanović 6, Krezović 6. Trener: Dalibor Krezović.

***

STAKORINA    3 (1)

RUDAR 1925       0 (0)

Strijelci: 1:0 A. Milović u 43, 2:0 A. Milović u 73, 3:0 Popović u 90+1. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 200.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Ristanović, Racković (Stakorina), Stevanović, Tomić, Mitrović (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Aleksandar Milović (Stakorina) 8.

STAKORINA: Bojanović 7, Tadić 7, Racković 7, A. Milović 8 (od 88. minuta Stjepanović -), Ristanović 7 (od 88. minuta Marković -), Popović 7,5, Šupić 7 (od 78. minuta Tadić -), Mrdak 7, P. Milović 7, Katana 7 (od 88. minuta Marković -), Nešković - (od 8. minuta Tošić 7). Trener: Konstantin Katana.

RUDAR 1925: Đokić 6, Bumbić 6, Tomić 6, Mitrović 6, Purić 6 (od 70. minuta Cvijić -), Stevanović 6, Ž. Božić 6, Davidović 6, Marković 6, Rebić 6, Arsenović 6 (od 58. minuta Đurić 6). Trener: Goran Ljubojević.

***

JEDINSTVO (BR)      2 (2)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelci: 1:0 Ružičić u 11, 2:0 Lukić u 45+1. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 40.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Grbušić, Đorđić, Milivojević (Hercegovac).

Crveni karton: Tripo Jokanović (Hercegovac) u 51. minutu.

Igrač utakmice: Danijel Ružičić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Lukić 7,5 (od 90+1. minuta Boj. Mandić -), Stevanović 7, Jevđenović 7 (od 90+1. minuta Boš. Mandić -), Tomić 7 (od 85. minuta Mitrović -), Ružičić 7,5 (od 85. minuta Šikuljak -), Vučić 7, Kalajdžić 7, Đurković 7, Krsmanović 7, Vasiljević 7 (od 73. minuta Vasilić -). Trener: Dejan Vučić.

HERCEGOVAC: Milanović 6, Popadić 6 (od 65. minuta Starović -), Komnenić 6, Vučković 6 (od 85. minuta Kešeljević -), Vujović 6, Mrkaić 6 (od 55. minuta Đorđić 6), Jokanović 5, Ilić 6, Dangubić 6 (od 85. minuta Puhalo -), Grbušić 6, Sudžum 6 (od 85. minuta Milivojević -). Trener: Rajko Milenić.